Sektörel 11 MART 2012 / 17:09

Ankara’dan Azerbaycan’a yazılım ihracatı

Türk mühendislerinin yazılımları artık sadece ülkemizde değil, dünyanın dört bir yanında uygulamaya konuluyor. Türkiye’nin yazılım ihraç ettiği ülkelerden biri de Azerbaycan.
Azerbaycan’ın TAKBİS’i olarak adlandırılabilecek “Azerbaycan Tapu ve Kadastro Bilgi Sistemi” (Real Estate Registration and Cadaster Management Project) ihalesini Türk yazılım şirketi Netcad aldı. Coğrafi bilgi sistemleri ve mühendislik çözümlerinde faaliyet gösteren Netcad, 23 yıllık tecrübesi ile Azerbaycan Tapu ve Kadastro Sistemi Projesi’ni hayata geçirecek.
Türkiye’de kamuda, özel sektörde ve üniversitelerde elde ettiği 23 yıllık deneyimini yurtdışına taşımak üzere uluslararası arenaya çıkan Netcad - Ulusal CAD ve GIS Çözümleri, kardeş ülke Azerbaycan’da ses getiren projelere imza atıyor. Yazılım çözümleri Azerbaycan’da kadastro ve karayolları çalışmalarında uygulanmaya başladı. Türkiye’den ön yeterlilik de dahil sadece Netcad’in teklif verdiği ihalede kazanan taraf Netcad oldu. İki yıl sürecek projede tapu, kadastro, özelleştirme süreçleri ve doküman yönetimi bütünleşik bir şekilde yapılacak ve tüm kamu kurumları ile özel kurumlar mekansal verilere web servisler aracılığı ile çevrimiçi erişebilecek. Bu denli kapsamlı ve bütünleşik bir sistem birçok ülkenin toprak yönetimi otoriteleri için de örnek teşkil edecek.
Görüş belirten Netcad Uluslararası Satış Müdürü Musa Semerci şöyle konuştu: “Netcad, yalnızca sahip olduğu ürünleri yurtdışına pazarlamakla kalmıyor. Aynı zamanda, web tabanlı kadastro, belediye süreçlerinin bütünleştirmesi gibi kritik öneme sahip alanlarda bugüne kadar edinmiş olduğu deneyimleri ve bilgi birikimini de diğer ülkelerin hizmetine sunuyor. İlgili ülkenin ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak çözümlerini sunuyoruz.”Musa_Semerci
ETİKETLER : Sayı:862

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics