Sektörel 01 MAYIS 2013 / 15:32

Artık Türkiye’nin zamanı

30 Nisan’da ilk kez Ankara’da düzenlenen Turkcell Teknoloji Zirvesi, kamu ve özel sektör yöneticilerini buluşturdu.

Zirvenin ev sahipliğini yapan Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Selen Kocabaş, artık makinelerin birbiriyle iletişim kurduğu bir dünyada yaşadığımızı vurgularken, açılış konuşmasında, Turkcell Kurumsal Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Yiğit Kulabaş da, “Müşterilerimiz için rekabet avantajı sağlamaya çalışıyoruz. Nesne, Birey, Kurum, Bilgi, Belge ve Süreç olmak üzere 6 ekseni bir araya getirip çözümler geliştiriyoruz ve Çözüm Atlası ortaya çıkıyor” açıklamasını yaptı.

En heyecanlı günler; önümüzdeki günler…
Zirvenin ana konuşmasında; ulaşımdan eğitime, sağlıktan perakendeye iletişim teknolojilerinin hayatın her alanında iş yapış biçimlerini tamamen değiştirdiğini belirten Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv de, teknolojiye uyumun verimi ve büyümeyi beraberinde getirdiğine dikkat çekti. Ciliv, “1993 yılında Turkcell’le yola çıktığımızda sadece GSM şirketi olarak kalmayacağız, iletişim ve teknoloji şirketi olacağız dedik. Teknoloji dönüşüm ve ilerleme demek. Her gün ‘Müşterilerimiz için ne yaptık, ne fayda kattık’ diye soruyorum. Şirketlerimizi, ekonomimizi, Türkiye’yi daha iyi noktalara taşımak için büyük bir fırsat var önümüzde. Bugün Türkiye teknolojisiyle olimpiyatlara aday bir ülke. Biz, Turkcell olarak iletişim altyapımızla ülkemizin bu hedefini destekliyoruz. Bizim için en heyecanlı günler; önümüzdeki günler… Çünkü artık insanlara bilgiyi ulaştırma zamanı. Balık vermek yerine balık tutmasını öğretebilirsek çocuklarımızın gülmesi devam edecek… Türkiye’deki tüm çocukların fırsat eşitliğini yakalaması lazım. Artık en büyük kütüphane internet! Türk insanının kendine güveni geldi. Artık Türkiye’nin zamanı…”dedi.

4 kategoride Turkcell’den ödül
Turkcell Teknoloji Zirvesi’nde, ‘Akıllı Kurumlarla Akıllı Ülkeye’, ‘İşimiz Bulutta Güvende’, ‘Dijital Dönüşüm ile e-Devlet’, ‘Akıllı Cihazlar Şirketleri Büyütüyor’, ‘Şimdi Makineler Konuşuyor’ gibi başlıklarda paralel oturumlar gerçekleşti. Oturumlarda teknolojiyle fark yaratan kurum ve şirketlerin başarı öyküleri paylaşıldı. Tüm gün süren Teknoloji Zirvesi, Kadir Çöpdemir’in sunduğu ‘Turkcell Teknoloji Ödülleri’ töreni ile sona erdi. Teknolojide yaşanan en son gelişmeleri iş yapış biçimlerine taşıyarak fark yaratmayı başaran kamu kurumları ve özel şirketler 4 kategoride ödüllendirildi. Makineler Arası İletişim kategorisinde; Emniyet Genel Müdürlüğü ve Hidromek; Bulut Bilişim kategorisinde; TOBB ve Satranç Federasyonu; Sabit İletişim kategorisinde; Aselsan ve Makromarket, Yeni Medya kategorisinde; ise TEPAV ve Rönesans ödüle layık bulundu.

Akıllı Faks hayatımıza giriyor
Zirvede; basılı belgelerin yer ve zaman bağımsız faks cihazlarına gönderilebildiği ‘Akıllı Faks’ çözümünün tanıtımı da yapıldı. Faksta ‘cep’ dönemini başlatan uygulama ile sabit, mobil ve bulut çözümler eş zamanlı olarak sunuluyor. Zaman ve maliyet tasarrufunun yanı sıra arşiv kolaylığı da sağlayan çözüm sayesinde, şirketler mobilitenin özgürlüğünü yaşayacak, ön yatırım yapmadan faks gönderebilecek ve tüm belgelerini bulut teknolojisi ile kolaylıkla depolayabilecekler. Turkcell’in ‘Akıllı Faks’ uygulamasını kullanmak için, AKILLI yazıp ardından boşluk bırakarak isim-soyad ve firma bilgilerini ekleyerek 2434’e SMS olarak göndermek gerekiyor.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics