Sektörel 04 MART 2013 / 17:03

Autodesk kurumsal kimliğini yeniledi

1982 yılından bu yana sadece renk ve çizgilerde değişiklik yaparak kurumsal kimlik değişiklikleri gerçekleştiren Autodesk, kağıt katlama sanatı origaminin ruhundan esinlenerek tasarladığı yeni kurumsal kimliğinin tanıtımını TED konferansında gerçekleştirdi.

3 boyutlu tasarım, mühendislik ve eğlence yazılımlarında dünya liderleri arasında yer alan Autodesk, yeni kurumsal kimliğinde 10 yılı aşkın bir süredir ilk defa görsel sembol içeren bir değişiklik yapmasıyla dikkat çekti. Autodesk’in yaratıcı ekibi tarafından, Autodesk Maya ve Autodesk 3ds Max yazılımları kullanılarak tasarlanan yeni görsel kimliği, öncelikli hedef kitlesi olan profesyoneller, öğrenciler ve son kullanıcıları simgeliyor. Kurumsal kimliğin yanı sıra ürün iletişiminde de görsel bir dil kullanmayı hedefleyen Autodesk, tasarımlarında sanat ve bilimi bir araya getiren origamiden ilham alıyor. Autodesk’in geniş ürün yelpazesiyle mükemmel uyum sağlayan origami sanatı, Tinkerbox gibi eğlenceli ve Molecular Maya gibi ileri derecede teknik ve bilimsel ürünlerin görsel tasarımla yansıtılmasına olanak sağlıyor.

Değişen kurumsal kimlik hakkında TED konferansında bilgi veren Autodesk Başkan Yardımcısı ve Pazarlama Direktörü Chris Bradshaw şunları söyledi:
“Autodesk’in yeni görünümünü tanıtmak için teknolojinin, eğlencenin ve tasarımın bir arada olduğu daha uygun bir platform düşünülemezdi. Autodesk’in yeni logosu yüzeydeki bir değişiklikten ibaret olmaktan öteye giderek daha köklü bir değişimi simgeliyor. Autodesk’in yaratıcı ekibi, markanın kendi yazılımları sayesinde son 30 yılın en kapsamlı kurumsal kimlik değişikliğini fark yaratacak bir görsellik ekleyerek hayata geçiriyor.”
ETİKETLER : Autodesk Chris Bradshaw

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics