Sektörel 22 NİSAN 2012 / 14:04

Avnet Microsoft ürünlerinde basamak atladı

Ürün yelpazesini sürekli genişleterek katma değerli dağıtıcı olma hedefiyle ilerleyen Avnet, 17 Nisan’da İstanbul’da düzenlediği bir basın toplantısıyla Microsoft’un üst seviye yazılımlarının dağıtıcısı olduğu bilgisini iş ortaklarıyla paylaştı ve iş ortaklarına yönelik yeni programlarını duyurdu. Avnet Genel Müdürü Hakkı Eren, Microsoft Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Münir Kundakçı, Microsoft Kanal Satış Müdürü Muratcan Üstünkaya ve Avnet Microsoft Satış Müdürü Yıldız Altun Parlak’ın katıldığı toplantıda Avnet ve Microsoft’un Türkiye’de gerçekleştirmiş olduğu katma değerli dağıtıcılık anlaşmasının duyurulmasıyla birlikte Avnet EMEA bölgesinde hizmet alanını da genişletmiş oldu.
Katma değerli dağıtıcı olma konusundaki iddialarını sürdürdüklerini dile getiren Avnet Genel Müdürü Hakkı Eren, “Avnet ve Microsoft’un güçlerini birleştirmesiyle iş ortaklarımız için fark yaratmaya devam edeceğimize inanıyorum” dedi. Microsoft Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Münir Kundakçı ise şunları söyledi: “Türkiye’de 10 binden fazla bilişim şirketinden oluşan ağımız ve yenilikçi çözümlerimiz ile ülkemizin yeni ve önde olması için çalışıyoruz. İşletmelerin kârlılık ve verimliliklerini artırmalarında kritik önem taşıyan çözümlerimizin Türkiye’ye gelmesi için iş ortaklarımız ile çalışmalarımızı ve yatırımlarımızı sürdüreceğiz. Değerli iş ortaklarımız ile birlikte büyüyerek ülke ekonomimize katkı sağlamaya devam edeceğiz”
Avnet yetkilileri, işbirliğinin duyurulmasının ardından iş ortaklarıyla süregelen ilişkilerini daha iyi bir noktaya taşımak adına geliştirdikleri ve uygulamaya koydukları programların bilgilerini paylaştı. Toplantı, iş ortaklarının satış süreçlerini nasıl daha iyi hale getirebileceklerine ilişkin bilgilerin aktarıldığı sunumlarla devam etti.
ETİKETLER : Sayı:868