Sektörel 02 OCAK 2013 / 14:20

BIZCON ile Çimsa’dan yeni bir SAP projesi

BIZCON, Türk sanayisinin önde gelen kuruluşları arasında yer alan Çimsa’nın Bütçe ve Planlama süreçlerini SAP’ye taşıdı. 

Çimsa, bütçe çalışmalarını destekleyecek, operasyonel planlar ve fiili sonuçlarla uyumu kontrol konularında iş çözümlerine ulaşmak için BIZCON ile SAP BPC 10 Netweaver projesine imza attı. Proje kapsamında mevcut SAP İleri Planlama ve Optimizasyon modülü ve raporlama modülü (Business Objects) ile bütünleşik çalışacak şekilde tasarlan SAP Bütçe Planlama ve Konsolidasyon modülü (BPC) projesi hayata geçirildi. 

Uygulamaya alınan SAP Bütçe Planlama ve Konsolidasyon modülü sayesinde Çimsa tarafından halihazırda kullanılmakta olan SAP ERP, BW, APO ve BusinessObjects Raporlama sistemleri ile tam bütünleşik bir yapı oluşturulduğu açıklandı.Kurulan yeni sistemle bütçe değişkenlerinden herhangi birine yapılacak miktar ve fiyat değişikliğinin anında ürün maliyetlerine ve karlılığa olan etkisinin simülasyonu yapılabilecek.  Stratejik karar noktasındaki yöneticilerinin karar süreçlerini kısaltmasına yardımcı olacak proje, BIZCON ve Çimsa çalışanlarının ortak katılımıyla gerçekleştirildi.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN