Sektörel 02 NİSAN 2012 / 15:24

BMC Software ve Vizyon Bilgi Teknolojileri işbirliği ile “Bulut Bilişim Etkinliği” gerçekleşti

BMC Software, Türkiye’deki ilk ve tek çözüm ortağı VBT-Vizyon Bilgi Teknolojileri ile birlikte İstanbul’da bilgi teknolojileri yöneticilerine yönelik çok sayıda kurumun ve müşterinin de katıldığı bir İnovatif Bulut Bilişim (Cloud Computing) simülasyon etkinliği gerçekleştirdi.
İki 2-3 Kasım 2011 tarihlerinde Swiss Otel’de gerçekleştirilen etkinliğin ikincisi 15 Mart 2012 Perşembe günü yine Swiss Otel’de farklı sektör ve şirketlerin katılımı ile gerçekleştirildi.
VBT-Vizyon Bilgi Teknolojileri Satış Müdürü Ferhan Sayın, BMC Software CEE Sorumlusu Channel Manager Arthur Farmer ve Batı Avrupa’dan sorumlu Technical Partner Manager Klaus Ofenboeck tarafından gerçekleştirilen sunum başarıyla tamamlandı.
BMC Software CEE Sorumlusu Channel Manager Arthur Farmer’un açılış konuşması ile başlayan etkinlikte; bulut yönetiminin kurumlara katacağı değer, bulut altyapısı, planlaması, BMC Software’in buluta bakışı ve çözüm mimarisi eğlenceli ve etkileşimli bir simülasyon uyarlanarak ziyaretçilerimize aktarıldı. Etkinliğe katılan çok sayıda BT altyapı yöneticisi canlandırma yoluyla bulut bilişimin yararlarını ilk elden yaşama fırsatı buldu. Tüm dünyada yaklaşık 15 bin müşterisi ve 6 bin çalışanı bulunan BMC Software, etkinliğe katılanlara bulut bilişim ile ilgili etkileşimli bir deneyim sağlamış oldu.
Her geçen gün değişen ve verilen servis kalitesinin ve hızının artması gereken çağımızda kurumlarda verilen kararların kurumun hizmet kalitesine ve karlılığına nasıl etki ettiği bu simülasyon aracılığı ile gösterildi. Bu kararların ve yönetim biçiminin kurumu ne şekilde ve derinden etkilediği örneklenmiş oldu.
BMC Software yetkilisi etkinlikte, 2012 yılında Türkiye’ye kaynak ayırmaya dair çok ciddi planlarının olduğunu ve Türkiye ofisinin tekrar açılmakta olduğunu bildirdi.
2015 yılında kurumların servislerinin yüzde 30 ile yüzde 40 ve 2020 yılında yüzde 60 ile yüzde 70 oranında bulutla yönetilecek olduğu kanaatinde olan VBT’nin bu konuda Cloud Competence Center olmak yönündeki çalışma ve hazırlıklarından da söz edildi.
ETİKETLER : Sayı:865

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics