Sektörel 07 MAYIS 2011 / 01:56

Bölgenin finans merkezi İstanbul olur (mu?)

Sermaye Piyasaları Zirvesi’nin ikincisi, 27 Nisan’da gerçekleştirildi. Dünyada sermaye piyasalarının gelişimi ve mevcut durumu incelenirken, Türkiye’ye ilişkin değerlendirmeler ve geleceğe ilişkin planlarla öngörüler zirvede ele alındı. Zirvenin açılışında konuşan Dünya Bankası Türkiye Direktörü Ulrich Zachau, “Türkiye gibi gelişmekte olan bir ekonomiye sahip ülkede risklerin en aza indirilmesi ve ekonomide istikrarın sağlanması açısından sermaye piyasaları son derece önem taşıyor. Sermaye piyasalarının gelişmesinde hem devlete hem de özel sektöre önemli görevler düşüyor” dedi.
Sermaye Piyasası Kurulu Başkanı Prof.Dr. Vedat Akgiray da, gelişmiş ülkelerde krizden kaynaklanan güvensizlik ortamına ve Ortadoğu’da hakim olan siyasal istikrarsızlığa dikkat çekerek, bu unsurların Türkiye’nin öne çıkmasını sağladığına dikkat çekti. Açılışta konuşan Hüsnü Özyeğin ise sermaye piyasalarının gelişmesi için finans okuryazarlığının artması, halkın bilinçlendirilmesi ve uzmanların yetiştirilmesinin gerekliliğine dikkat çekti.
ETİKETLER : Sayı:820

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN