Sektörel 09 OCAK 2013 / 17:31

BT’de ‘kullandığın kadar öde’

Kurumlar, HP’nin yeni Network Avantaj Programı sayesinde bulut bilişim, mobil çözümler ve “işyerine kendi cihazını getir” modellerinden yararlanabiliyor ve bunun için hiçbir sermaye yatırımı yapmalarına gerek kalmıyor. HP FlexNetwork Utility Advantage Programı, iletişim hizmet sağlayıcılarının (CSP), yönetilen network çözümlerini “kullandıkça öde modeli” ile sunmasına imkan veriyor. Bu da; kurumların sermaye yatırımı yapmadan yeni gelir fırsatlarından yararlanmasını sağlıyor.

HP FlexNetwork Utility Advantage Programı, CSP’lerin HP ile işbirliği yaparak kurumların ağ altyapısını standart hazır paket ağ çözümleri ile modernize etmesini sağlıyor. Hem yazılım hem de donanım seçeneklerini kapsayan bu çözüm, ön yatırım ihtiyacını ortadan kaldırıyor. İnovasyonu hızlandırmak isteyen kurumların, “kullandıkça öde” modeline dayalı yönetilen ağ çözümleri için CSP’leri ile sözleşme yapma imkanı bulunuyor.

HP Türkiye Ağ Çözümleri Ülke Müdürü Ersin Uyar, bulut bilişimin, çok sayıda iş uygulamasını tüketim ekonomisine dahil ettiğini belirtirken, HP FlexNetwork Utility Advantage Programı’nın da, bu modelin sağladığı ekonomik yararları CSP’lerin hizmetine sunduğunu vurguladı. Uyar’a göre, böylece CSP’ler, kurumlara iş geliştirme ve inovasyon faaliyetlerine yönelmeleri için gereken desteği sağlıyor.

HP’nin avantaj programı, yazılım tanımlı ağ çözümleri (SDN) desteği sunan açık standartlara dayalı bir mimari kullanıyor. Bu da CSP’lerin, kurumsal ağ sistemlerini geleceğin ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde hızla güncellemesine izin veriyor. Kurumsal müşteriler de bulut bilişim, mobilite ve BYOD avantajlarından sermaye yatırımı yapmadan yararlanmış oluyor. Böylece kurumlar, ağ altyapısı yönetimine ayrılan BT kaynaklarını iş geliştirmeyi hızlandıran inovasyon çalışmalarına odaklıyor. HP FlexNetwork Utility Advantage Programı’ndan yararlanan CSP’ler, kablolu ve kablosuz yerel ağları (WLAN) bir araya getirerek, bulut hizmetleri ve uygulamaları için “kullandıkça öde” modeline dayalı birleşik bir çözüm sunmuş oluyor.
ETİKETLER : HP

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics