Sektörel 03 OCAK 2013 / 10:10

Bulutta Double-Take ile işbirliği

Windows Azure uygulamasıyla dünyanın en büyük bulut bilişim hizmetlerinden birini sağlayan Microsoft, yedekleme ve iş sürekliliği çözümleri konusunda Double-Take ile işbirliği yapıyor. Bu kapsamda Double-Take, Windows Azure için donanımdan bağımsız olarak, tüm ortamlarda replikasyon ve erişilebilirlik hizmeti sunuyor. Donanımsal ve yazılımsal olası aksamalar karşısında kritik iş uygulamalarının çalıştığı sistemlerin kesintisiz olarak devamını sağlayan Double-Take, bu hizmetiyle şirket verilerini ve işlemlerini koruyor.

İşbirliği kapsamında Double-Take, Windows Azure platformunda öncelikle Move ve Availability ürünleriyle hizmet verecek. Double-Take Availability, Windows Sunucuları için herhangi bir mesafeden sürekli veri replikasyonu yaparak verilerin, uygulamaların ve işletim sisteminin en güncel kopyalarına her zaman erişilebilmesini sağlıyor. Double-Take Move ise fiziksel ya da sanal Windows ve AIX ortamları etkin durumdayken ve kullanıcılar çevrimiçi kalırken, bilgi kaybı oluşturmadan arka planda güvenli veri geçişi sağlıyor.

Windows Azure MEA Satış Uzmanı Burçak Çakıroğlu, müşterilerinin, Windows Azure ile ek bir yatırım maliyeti olmaksızın, sadece kullandıkları kaynak kadar ödeme yapabilecekleri ekonomik ve verimli bir sisteme, Double-Take ile kesintisiz geçebildiğini belirtti ve ekledi: “Windows Azure, üç yerel replikasyona sahip depolama olanağı ile, istenirse üçten fazla Geo dağıtım özellikli depolama imkanı da sağlıyor.” Double-Take’in Türkiye distribütörü Stratus Bilişim Sistemleri’nden Genel Müdür Yardımcısı Alev Akkoyunlu da iki taraf arasında güçlü işbirliğinin uzantısı olarak Microsoft’un, bulut hizmeti veren Windows Azure platformunda da Double-Take ile işbirliği yaptığını söyledi.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics