Sektörel 26 KASIM 2012 / 15:51

Buluttaki potansiyeli değerlendirme zamanı

ComPro ile IBM, bulut bilişim alanında CloudPro markasıyla yeni bir ürünü Türkiye pazarına sundu. Bulut bilişimin faydalarından yararlanma olanağı sağlayan CloudPro, büyük ölçekli şirketlerden kamu kuruluşlarına, üniversitelerden bitirme projesini hazırlayan öğrencilere kadar geniş bir yelpazeye 7/24 hizmet sunabilme özelliğine sahip. Hizmet olarak altyapı (IaaS), sanal sunucular (Windows, Linux) ve depolama alanları, sanal masaüstü (Windows), hizmet olarak platform (PaaS), IBM ve diğer üreticilere ait yüzlerce hazır platform, hizmet olarak yazılım (SaaS), sosyal işbirliği çözümleri (çevrimiçi sosyal ağ, e-posta, toplantı, takvim, dosya paylaşımı), kurumsal veri yedekleme hizmetleri, işletim sistemi, uygulama sunucusu, veritabanı kurulum ve yönetim desteği ile proje bazlı özel çözümler bulut hizmet katmanlarının her birinde farklı hizmetler olarak ortaya çıkıyor.

Hedefler net
Konuyla ilgili düzenlenen toplantıda açılış konuşmasını IBM Küresel Teknoloji Hizmetleri Ülke Müdürü Gülseli Zeren Karadere yaptı. Bu açılımla birlikte değer zinciri yaratmayı, ek değerlerin nasıl yaratılabileceğine odaklanmayı istediklerini belirten Karadere, “Bize göre bulut, zincirin her halkası için bir değer” dedi.
ComPro Genel Müdürü Abdurrahman Keklik ise bulut bilişimin birçok açıdan avantaj sağladığını belirterek, “Maliyetlerde büyük kolaylıklar, hızlı kurulum, yüzlerce yazılım önemli noktalar ve katma değerli yapılar da var” dedi. İstanbul ile Ankara’daki merkezlerindeki yoğun çalışmalarına dikkat çeken Keklik, “IBM ile ComPro arasındaki bu güven, uyum ile başarı yeni ve iddialı bir ürünün doğuşuna olanak sağladı ve detaylı fizibilite çalışmaları ile gerekli yatırımların tamamlanmasıyla bulut bilişim alanındaki yeni markamız CloudPro ortaya çıktı” yorumunu yaptı.
ETİKETLER : Sayı:897

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics