Sektörel 31 MART 2014 / 08:16

Büyük veri ile yaratıcı fikirler

Oracle Büyük Veri Ve Analitik Zirvesi 25 Mart Salı günü Esma Sultan Yalısı’nda gerçekleştirildi. Büyük veri alanında uzmanların buluştuğu ve yaratıcı kullanımların paylaşıldığı etkinliğin açılış konuşmasını Oracle Türkiye Genel Müdürü Filiz Doğan yaptı.
Oracle Büyük Veri Çözümleri Takım Lideri Luis Campos “İş’te büyük veri” konuşmasını gerçekleştirdi. Campos, yaptığı sunumda başarılı büyük veri uygulamalarına örnekler üzerinden, büyük verinin kullanıldığı alanlara ve yaratıcı uygulamalardan bahsetti. Telekom alanında 4G ağ müşterileri, web tarayıcı analizleri, lokasyon bazlı satış önerileri, sosyal medya yönetimi alanlarında büyük veri kullanımlarına örnekler verilirken, lojistik ve taşımacılık sektöründe de eşzamanlı verinin kullanımı anlık değişikliklerinin, yeni fırsat ve kampanyalara dönüşmesini sağlıyor. Campos, büyük verinin en çok kullanıldığı alanlardan birinin eğlence ve medya sektörü olduğunu söyledi. Sunumunda farklı alanlarda büyük verinin başarılı kullanımlarına örnekler veren Oracle Büyük Veri Çözümleri Takım Lideri Campos; “Büyük veri sayesinde soruların daha hızlı yanıtlanıyor, tahmin yeteneklerimiz gelişiyor, işlenen verilerden daha kapsamlı ve nitelikli arşivler elde ediyoruz ve veri işleme hızımız artıyor” dedi.
Karar vermede veri ve analitiğin önemi paneli Oracle Teknoloji Satış Yöneticisi Duygu Ateş’in moderatörlüğünde Tanı İletişim Genel Müdürü Engin Oytaç, Türkiye İş Bankası Yönetim Raporlaması İç Muhasebe Bölüm Müdürü Kemal Saç ve Hürriyet Müşteri Deneyimi Yönetimi ve Stratejik Planlama Grup Koordinatörü Özlem Kutluay’ın katılımıyla gerçekleştirildi. Yayın, finans ve pazarlama alanlarında büyük verinin kullanımından bahseden profesyoneller, eş zamanlı veri kullanımının sektörlerindeki katkısını anlattı.
Büyük Veri Analitik Zirvesi’nin ikinci oturumunda mCentric CEO’su Kevin Stephen Daly “Büyük Veri Müşteri Başarı Hikayeleri” sunumu ile başladı. Zirvede, Kredi Kayıt Bürosu Veri Analizi, Raporlama ve Karar Destek Sistemleri Birim Müdürü Emre Karaman “Kredi Kayıt Bürosu’nda OBI ile Raporlama”, GTECH Genel Müdür Yardımcısı Gürhan Taşkaya “Exalytics ile Gerçek Zamanlı Analitik Bütçe ve Performans Yönetimi”, Information Technologies and Global Maksimum Data Kurucu Müdürü Hüsnü Şensoy “Oracle Teknolojileri ile Konum Bazlı Pazarlama Çalışmaları” ve Oracle İş Zekâsı Satış Danışmanlığı Kıdemli Müdür Tolga Yıldırım “Yeni Analitik Yaklaşımlar” sunumlarını gerçekleştirdi.
ETİKETLER : Sayı:965

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics