Sektörel 15 NİSAN 2013 / 08:13

Cisco’nun ‘Mobil Kamyon’u İstanbul’dan geçti

Cisco, LTE, 3G ağları ve Cisco altyapı, yazılım ve donanımı üzerinde yenilikçi çözümlerin deneyimlenmesini sağlayan demo aracı Cisco Mobile Executive Briefing Center’ı Türkiye’ye getirdi. Avrupa’da İtalya, İspanya, İngiltere gibi pek çok ülkeyi dolaşan Mobil Kamyon İstanbul’da mobil operatörlerin Cisco teknolojilerini hızlı mobil trafik artışına hazır olmak için nasıl kullanacaklarını gösterdi.
Kamyonda Service Provider Wi-Fi demosunu gerçekleştiren Cisco’nun Mobil Küresel Servis Sağlama Yapısı’nda Satış ve İş Geliştirme Müdürü Maurizio Gradi, kablosuz ağ bağlantısının hem daha ucuz olduğunu, hem de son kullanıcının kablosuz ağ kullanımına alıştığı için sıkça tercih eder hale geldiğini belirtti. Gradi’ye göre SP Wi-Fi ile bulunduğunuz yerden cep telefonunuzdan SIM kartınızla, yani operatörünüz aracılığıyla kablosuz ağa bağlanıyorsunuz. Bağlantı yaklaşık 6 bin kişinin bağlantısını destekleyen 4 antenli erişim noktalarıyla sağlanıyor. Yurtdışında kullanılan bu uygulama, Türkiye’de henüz kullanılmıyor. Gradi, ayrıca Türk Telekom’la okullar ve üniversiteler için SP Wi-Fi teknolojisinin kullanıldığı bir proje gerçekleştirdiklerini söyledi. Mobil EBC, İstanbul’dan sonra Rusya ve Güney Afrika’da da müşterilerle ve tüketicilerle buluşacak
ETİKETLER : Sayı:917
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN