Sektörel 14 EKİM 2012 / 15:26

Cisco Expo ilk kez Ankara’daydı

Endüstrinin önemli teknoloji etkinliklerinden biri olan Cisco Expo 2012’nin açılış konuşmaları; Cisco Türkiye Genel Müdürü Ümit Cinali, Bilişim Teknolojileri Kurulu Başkanı Tayfun Acarer ve Cisco Kıdemli Başkan Yardımcısı Duncan Mitchell tarafından yapıldı. Ümit Cinali “Etkinliğimizi dünyanın en hızlı büyüyen ekonomilerinden biri ve dönüşüm projelerinde lider olan ülkenin merkezinde yapmaktan gurur duyuyoruz” dedi. Bazı Batı ülkelerinde internetin temel insan hakkı olduğunu hatırlatan Cinali, mobil veri trafiğinin 5 senede 18 katına çıkacağını ve 3 sene içinde videonun internet trafiğinin yüzde 90’nını kapsayacağını vurguladı. Ümit Cinali, “Veri merkezleri yükünün yüzde 50’si bulut merkezlerinde olacak. Çok yakın zamada cihazdan cihaza bağlantının artacağını; yolların, araçların,  sağlık cihazlarının hatta buzdolabının bile internete bağlanacağını öngörüyoruz. Ülke büyümesinde ise bilişim ve iletişim teknolojilerinin rolü çok büyük. Türkiye’nin ise 2023 hedefleri çok iddialı. Cisco olarak biz ülkemizin dönüşümünde her sahada destek vermeye hazırız” açıklamasını yaptı. Duncan Mitchell ise, “Bugün, bilişim teknolojilerini Türkiye yararına inovasyon, üretkenlik ve rekabetçiliği artırmak için nasıl kullanabileceğimizi ve bu gelişim için uygun profesyonelleri nasıl yetiştireceğimizi konuşacağız” dedi.

Aşırı rekabet fayda değil zarar verir
Tayfun Acarer de, Cisco Expo’daki gibi işbirliklerini önemsediğini, bu tür faaliyetlerin yeni işbirlikleri ve inovasyonlar getireceğine inandığını belirtti. Acarer, “Veri gelirlerindeki artış sesteki geliri karşılamıyor, sesin yerini dolduramıyor. Bu nedenle işletmelerin toplam gelirlerinde düşüş eğilimi var. Yeni hizmet ve içeriklere yönelmek gerekiyor. Düzenleyici kurumlar olarak bizlere de önemli görevler düşüyor” açıklamasını yaptı. Tayfun Acarer, “Rekabet güzel ama aşırı rekabet fayda değil zarar verir” dedi.
Intel, Netaş, EMC, NetApp, IBM, Sekom, Armada, Bircom, Citrix, Logicom, Netex, Panduit, TE Connectivity, Verify, Verso, Zoom International, Datateknik şirketlerinin sponsor olduğu Cisco Expo 2012’nin ikinci gününde Intel Türkiye Genel Müdürü Burak Aydın da bir konuşma yaptı. Etkinlikte eş zamanlı olarak; Gelecek Nesil Şirket, Kamu Sektörü & e-devlet, Savunma ve Güvenlik, Telekom Servis Sağlayıcılar, Cisco ile Tanışın, İşbirliği ve Video, Veri Merkezi ve Sanallaştırma, Sınırsız Ağlar, IP NGN, Cisco Servisleri başlıklı oturumlar da düzenlendi.
ETİKETLER : Sayı:892

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics