Sektörel 06 OCAK 2014 / 15:53

CMC’den 5 milyon dolarlık yatırım

Türkiye’nin en büyük dış kaynak çağrı merkezlerinden biri olan CMC, yatırımlarına hızla devam ederek 2013 yılında yüzde 30 büyüdü ve çalışan sayısını 4500’e yükseltti. 2013’te 15 milyon TL yatırım yaparak Şanlıurfa’da yeni çağrı merkezini hayata geçiren CMC, 2014’te de toplam 5 milyon dolarlık yatırım yapmayı planlıyor. Bu yatırımın 3 milyon dolarını teknoloji için kullanacaklarını belirten CMC Genel Müdürü Tolga Başarır, 2015’te ise Anadolu’da yeni bir çağrı merkezini daha faaliyete geçirmeyi planladıklarını söyledi.

80’in üzerinde müşterisine, toplam 6 ayrı lokasyonda çağrı merkezi, sosyal medya ve bulut bilişim hizmetleri sunan CMC, yatırımlarına hızla devam ederek her geçen yıl büyümeye devam ediyor. 2013 yılında yüzde 30 büyüyen, çalışan sayısını 4500’e yükselten CMC, 2014 yılında da önemli projeleri hayata geçirmeyi planlıyor. CMC Genel Müdürü Tolga Başarır, 2014’te 5 milyon dolarlık yatırım yapacaklarını, bu yatırımın 3 milyon dolarını teknoloji için kullanacaklarını belirtti.

CMC Genel Müdürü Tolga Başarır, 2013 ve 2014 ile ilgili olarak şu bilgileri verdi: “2013 bizim için verimli bir yıl oldu. Yatırımlarımızı hızlandırarak yüzde 30 oranında bir büyüme sergiledik. 2013 yılında 15 milyon TL yatırım yaparak Şanlıurfa’da yeni çağrı merkezimizi hayata geçirdik ve kısa sürede 750 kişiye büyük bir istihdam sağladık. Şanlıurfa’daki çağrı merkezimizde şu anda 750’nin üzerinde çalışanımız görev yapıyor. Burada ilerleyen dönemlerde 2.000 gence istihdam sağlayacağız. Bununla birlikte, 2009 yılında hizmete giren Malatya’daki çağrı merkezimize de yatırım yapmaya devam ediyoruz. Malatya’nın en büyük işvereni konumuna geldik. Şanlıurfa’da da bu büyümeyi ve gelişimi oluşturarak,  şehrin en büyük istihdam sağlayan şirketi haline geldik. 2014 yılında da yatırımlarımıza devam ederek büyümemizi sürdüreceğiz.”

 

CMC 2015 yılında Anadolu’da yeni bir çağrı merkezini daha faaliyete geçirecek

Teknolojiye sürekli yatırım yapan, sektördeki öncü teknoloji şirketlerinden biri konumunda olduklarını söyleyen Başarır; “Bu alana yaptığımız yatırımlara 2014’te de devam edeceğiz. 2014’te, 3 milyon dolarını teknoloji için kullanmak üzere, toplamda 5 milyon dolarlık yatırım yapmayı planlıyoruz” diyerek sözlerini sürdürdü. Anadolu’ya yatırım yapmaya devam ettiklerini ve bu bölgelerde istihdam sağlamaya büyük önem verdiklerini vurgulayarak 2015 yılında Anadolu’da yeni bir çağrı merkezini daha hayata geçireceklerini belirtti.

 

Finanstan telekomünikasyona, otomotivden enerjiye kadar birçok farklı sektöre hizmet veren CMC, özellikle finans sektöründeki öncü hizmetleriyle dikkat çekiyor. Kamu sektörüne de hizmet verdiklerini vurgulayan Tolga Başarır, bu alanda ilerleyen dönemde önemli projeleri hayata geçireceklerini ifade etti.

 

Çağrı, sosyal medya, e-posta, web-chat, SMS gibi iletişim kanalları üzerinden 360 derece ve 7/24 iletişim sağlayarak, müşteri ilişkileri yönetiminde katma değerli hizmetler sunan CMC, yeni ürün ve teknolojilere yatırım yapmayı sürdürüyor. Bulut bilişimin çağrı merkezi sektörüne ileride yön vereceğini düşünen CMC, bu alandaki çalışmalarına da hız verdi.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics