Sektörel 29 OCAK 2013 / 11:17

Crytek Amerika’ya ayak basıyor

Crytek dünya çapındaki dokuzuncu stüdyosunu ABD’nin Teksas eyaletindeki Austin şehrinde açacağını duyurdu.

Şirketin ilk ABD merkezli stüdyosu olan Crytek USA Corp., oyun, oyun teknolojileri ve iş geliştirmeye yönelik yeni imkanları değerlendirmek üzere özel olarak konumlandırıldığı açıklandı. Crytek CEO’su Cevat Yerli konuyla ilgili olarak, “Crytek’in Kuzey Amerika’daki oyuncular ve iş ortaklarıyla her zaman özel bir ilişkisi oldu. Dolayısıyla ABD’de kalıcı bir yapılanmaya gitmemiz bu sürecin doğal bir parçası. Austin’deki yeni stratejik merkezimizde, David Adams ve 35 kişilik uzman oyun geliştirici kadrosunun yapacağı çalışmalar bizi fazlasıyla heyecanlandırıyor. CryENGINE  teknolojimizin de yardımıyla, kurduğumuz bu yeni ekibin benzersiz oyun deneyimleri yaratacağına inanıyoruz” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Crytek USA Corp. CEO’luğu görevine getirilen David Adams ise konuyla ilgili şu bilgileri paylaştı: “Sektörün en yetenekli geliştiricilerinden oluşan bu yeni Crytek stüdyosunun bir parçası olmaktan heyecan duyuyorum. Stüdyonun açılışı, Crytek’in dünyanın dört bir yanındaki oyunculara geniş yelpazede ve yüksek kaliteli oyunlar sunma kararlılığını temsil ediyor.”

Geçtiğimiz günlerde açılışı yapılan Crytek İstanbul’a, Crytek USA Corp. ofisinin de eklenmesiyle birlikte, şirket, Avrupa, Asya ve Kuzey Amerika olmak üzere artık üç kıtada varlığını sürdürmeye devam edecek.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics