Sektörel 03 HAZİRAN 2013 / 08:21

Dassault Systèmes SIMPOE’yi satın aldı

3D tasarım yazılımı, 3D Dijital Modelleme ve Ürün Yaşam Döngüsü Yönetimi (PLM) çözümlerinde önde gelen 3DEXPERIENCE şirketlerinden Dassault Systèmes, plastik enjeksiyon kalıplama simülasyonunda lider SIMPOE şirketini satın aldığını açıkladı.
Fransa Torcy merkezli SIMPOE şirketini satın alarak Dassault Systèmes, 3DEXPERIENCE platformunu ve SIMULIA, CATIA ve SolidWorks uygulamalarını pazardaki güçlü malzeme-yoğun imalat simülasyon çözümleri portföyünü oluşturmak üzere genişletti. SIMPOE’nin lider plastik enjeksiyon simülasyon çözümünü başlıca parça tasarımcıları, üreticileri ve kalıp imalatçıları için çalışan 3 bini aşkın aktif kullanıcı sayısı ile Canon ve Panasonic gibi şirketler kullanıyor.
Plastik biçimleme süreçlerinin en yaygın olanı plastik enjeksiyon kalıplama, karmaşık ve sofistike parçaların seri üretiminde kullanılıyor. Bu ölçeklenebilen paketler, basit fonksiyonellikten gelişmiş olanlara kadar geniş bir yelpazeyi içeriyor ve plastik parça alanında mevcut SIMULIA, CATIA ve SolidWorks çözümlerini tamamlayıcı nitelikte. Bu teknolojinin, tüm plastik parça sürecini kapsayan bütünleşik çözümü ile Dassault Systèmes’in kompozit ve metal levha alanlarındaki mevcut tasarım ve imalat uzmanlığını güçlendirerek gelecekteki 3DEXPERIENCE Endüstri Çözüm Deneyimlerine artı değer katacağı belirtildi.
ETİKETLER : Sayı:924

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics