Sektörel 18 MART 2013 / 13:37

DataStar pazarlamaya yoğunlaşacak

DataStar, 2013 yılından itibaren satış odaklı bir şirketten pazarlama odaklı bir yapıya geçmeyi hedefliyor.

2013 yılından itibaren satıştan ziyade pazarlama odaklı bir şirket olmayı DataStar, yapılanmasını bu doğrultuda değiştirecek. DataStar Genel Müdürü Mehmet Kaplan, artık pazarlama odaklı bir şirkete dönüşmeye başlayarak dağıtıcısı oldukları şirket ve markalara daha fazla odaklandıklarını ve onların adeta Türkiye ofisi gibi hareket ettiklerini ifade etti. Kaplan, “Firmaların, markaların bu yönde talepleri var. Ayrıca biz bugüne kadar da yani satış odaklı iken de diğer dağıtıcılardan farklı olarak markalara pazarlama desteği veren, PR çalışması yapan bir dağıtıcı olduk. Artık bunu daha sistemli, yapımızı da buna uygun hale getirerek vereceğiz. Markayı, ürünleri ithal edip, satış kanalına ulaştıran bir lojistik şirketi değil; o markaya, o ürüne değer katan, odaklanan, pazarlama hizmetleri veren, ürünü çözümün bir parçası olarak görerek konumlandıran bir şirket olacağız” şeklinde konuştu.

Yapılanmalarını da bu hedef doğrultusunda yenilemeye başladıklarını bildiren Kaplan, ilk aşamada satış ve pazarlamayı genel müdür yardımcılığı düzeyinde bir araya getirdiklerini ifade etti. Bu yeni yapılanma ile satış ekibinin de artık ürünlere pazarlama odaklı yaklaşacağını belirten Kaplan, “Artık adet hedeflerinden çok kanalın ve üreticilerin gereksinimlerine odaklanıyoruz. Temsil ettiğimiz markanın gereksinimi ne, kanalın dolayısıyla tüketicinin hangi ihtiyacına cevap veriyor, bunları nasıl bir araya getiririz ve her taraf için en verimli çözümü nasıl oluştururuz, bu sorulara cevaplar üretmeye yöneliyoruz” dedi.
ETİKETLER : DataStar Mehmet Kaplan
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN