Sektörel 13 MAYIS 2013 / 08:14

Denizbanklı çiftçiler Turkcell faturalarını hasada erteleyecek

Tarım bankacılığı alanında yatırımlarını artıran Denizbank’ın Turkcell ile yaptığı işbirliği sonucu Turkcell’li tarımsal üreticiler faturalarını Denizbank Üretici Kart ile hasada kadar faizsiz erteleyebilecek.
Turkcell faturalı hatlı cep telefonu sahibi üreticilere, faturalarını Denizbank Üretici Kartları üzerinde otomatik ödeme talimatı vererek, yüzde 0 faiz oranı fırsatı ile hasada erteleme imkanı sunuyor. Turkcell ve Denizbank’ın işbirliği Denizbank Genel Müdürü Hakan Ateş, Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv, Denizbank Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Sun’un yanı sıra Tayfun Talipoğlu, Kubat, Erdal Özyağcılar ve Beyazıt Öztürk’ün de katılımıyla gerçekleştirilen basın toplantısında açıklandı.
Türkiye için tarımın önemine rakamsal verilerle değinen Denizbank Genel Müdürü Hakan Ateş, yaptıkları işbirliğiyle ilgili şunları belirtti: “Türkiye için tarımın önemi yadsınamaz bir gerçek. Tarımsal nüfus oranımız yüzde 23 olmasına rağmen, Gayri Safi Yurtiçi Hasıla (GSYH)’nin sadece yüzde 8’ini tarım oluşturuyor. Bu oranı yükseltmek için tarımsal üreticilere destek çalışmalarımızı artırıyoruz. Tarım ihracatı 2002’de 4.2’den, 2012’de 19.2’ye çıktı. Tarişbank’ı bünyemize kattıktan sonra tarım alanında çalışmalarımız ve yatırımlarımız arttı. 415 bin Üretici Kartı kullanıcısı bulunuyor. Üreticiler Üretici Kartları ile 5 aya varan vade ve sıfır faiz avantajı ile anlaşmalı işyerlerinden mazot, gübre, yem gibi tarımsal ihtiyaçlarını alabiliyorlar. Hatta Bağ-Kur primlerini de otomatik ödeme talimatı vererek Üretici Kart’ları aracılığı ile hasatta ödeyebiliyorlar. Son olarak Turkcell faturalarını da Üretici Kart’la ödeyebilecekler. Turkcell’le yaptığımız işbirliğinin en önemli noktası çiftçilerin fatura faizi ödemeyecek olması.”
Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv, Turkcell’in yaptığı yatırımlarla hızla büyümeye devam ederken, farklı sektörlere yaptığı katma değerli yatırımlarla inovasyona farklı anlamlar kattığına ve abonelerinin hayatını her anlamda kolaylaştırdığına dikkat çekti: “Tarımla uğraşan 1 milyonu aşkın insanımıza, kesintisiz iletişimin yanı sıra eğitimden hammadde ve işletme girdilerine bütün ihtiyaçlarını avantajlı bir biçimde karşılama imkânı sunuyoruz. DenizBank’la gerçekleştirdiğimiz bu işbirliği ile de çiftçilerimizin gelir döngülerine uygun bir ödeme takvimi oluşturuyoruz. ‘Dönemsel gelir kazancı nedeniyle hasat döneminde ödeme’ ihtiyacından yola çıkarak tasarladığımız bu paketle, çiftçiler GSM faturalarını yılın istedikleri ayında, tek seferde ve faizsiz olarak ödeyebilecekler.”
ETİKETLER : Sayı:921

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics