Sektörel 02 ARALIK 2013 / 08:17

Doğrulamada saha kontrolü Teknoser’de

SGK’nın Biyometrik Kimlik Doğruma Sistemi Projesi kapsamında yer alan Ölçsan, Parmak Damar İzi Biyometri Sistemi için ürettiği K!M pozitif cihazlarına saha hizmeti almak üzere Türkiye genelinde yaygın BT servis yapısına sahip Teknoser’i “Teknik Servis Çözüm Ortağı” olarak seçti. Bu kapsamda Teknoser, vatandaşların parmak damar izi bilgileri ile kimlik doğrulamalarını yapan K!M pozitif cihazlarına Kasım 2013 tarihi itibariyle kurulum, kurulum sonrası çağrı merkezi ve teknik servis hizmetleri sağlamaya başladı.
Projede cihazların kullanımı ilk olarak özel hastaneler, diyaliz merkezleri gibi sağlık kurumlarında başladı. Bir sonraki aşamada ise üniversite hastaneleri, eczaneler, devlet hastaneleri ve ilgili diğer sağlık kuruluşlarında cihazların kullanılması planlanıyor. Bu yöntem ile vatandaşların kimliklerinin geleneksel yöntemler ile doğru olarak saptanamamasının yarattığı usulsüzlüklerin, yaşanan suistimal ve kaçakların önlenmesi hedefleniyor.
ETİKETLER : Sayı:948
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN