Sektörel 26 AĞUSTOS 2012 / 15:53

Dünya ‘istediğin zaman’ parmağının ucunda

Vodafone Türkiye, Kırmızı Pasaport’a ‘Her Şey Dahil’ yapısı ile faturalı aboneler için farklı avantajları hayata geçirdi.

Vodafone Türkiye, Kırmızı Pasaport’a ‘Her Şey Dahil’ yapısını kattı. Böylece Vodafone şebekesi bulunan 21 ülkede ses, SMS ve internet kullanımını tek seçenekte toplayan, tüm mobil iletişim hizmetlerinde yurtiçi-yurtdışı fiyat ayrımını ortadan kaldıran “Her Şey Dahil Vodafone Pasaport” yapısı kullanıcılara sunulmaya başlandı. Konuyla ilgili olarak Yunanistan’ın Kos adasında düzenlenen toplantıda yapılan açıklamaya göre, Her Şey Dahil Vodafone Pasaport’tan yararlanan Vodafone Türkiye aboneleri, yurtdışında günlük 9,90 TL’ye, Türkiye tarifelerindeki her yöne dakikaların ve SMS’lerin tamamını ve günlük 25 MB’a kadar kadar mobil interneti kullanabilecekler. Vodafone Türkiye Bireysel Müşterilerden Sorumlu İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Gökhan Öğüt, 2010 yılında tüm uluslararası dolaşım tekliflerini Kırmızı Pasaport çatısı altında topladıklarını hatırlatarak, son bir yılda abonelerine 100 milyon TL’ye yakın tasarruf sağladıklarını söyledi. Her Şey Dahil Vodafone Pasaport ile içeriği zenginleştirdiklerini belirten Öğüt, yurtdışına çıkan abonelerin kullanım alışkanlıklarını inceledikleri zaman, ses iletişimine ek olarak, SMS ve mobil internete yönelik de ihtiyaç olduğunu söyledi. “Küresel gücümüzle 2010 yılında, Kırmızı Pasaport’u hayata geçirmiştik” diyen Öğüt, Pasaport Her Şey Dahil ile de faturalı abonelerine yurtdışında internet kullanımı da dahil tüm iletişim ihtiyaçlarını kendi tarifeleri üzerinden karşılama imkanı sunduklarını vurguladı.

Kullanıcıyı tanıyan sistem
Her Şey Dahil Vodafone Pasaport, yurtdışı iletişiminde Türkiye’de bir ilk olan ‘Akıllı Ücretlendirme Altyapısı’ ile abonelerin yurtdışı kullanımını otomatik algılayarak, günlük 9,90 TL olarak ücretlendirmeyi yapıyor. Böylece abonelerin yurtdışına çıkmadıkları dönemlerde ya da yurtdışında olup kullanım yapmadıkları günlerde herhangi bir ödeme yapması söz konusu olmuyor. Yurtdışına çıkan kullanıcının bu yönde talebini ise otomatik olarak algılayan sistem, ücretlendirmeye de bu şekilde başlıyor.
Vodafone abonelerinin bu yapıdan yararlanmak için HERSEYDAHIL yazıp 7048’e SMS göndermeleri veya sesli yanıt sistemi ile My Vodafone, Vodafone Cep Merkezleri ve Vodafone Müşteri Hizmetleri ile paket satın almaları yeterli. Bu yapıda yurtdışına çıkan Vodafone abonelerinin Müşteri Hizmetleri’nden destek almak için KIRMIZI yazıp +905427048000’a mesaj atması gerekiyor. Böylece abone, bir ücret ödemeden Vodafone Müşteri Hizmetleri tarafından aranıyor. Konuyla ilgili düzenlenen toplantıda konuşan Öğüt, şu detayları paylaştı:
“Yurtdışı konuşmaların yüzde 80’i faturalı tarife kullanıcılarından. Yurtdışına gidenlerin yüzde 25’i de akıllı telefon sahibi. Sadece konuşmak istemiyorlar, konuşma ve SMS’e ek olarak mobil interneti de kullanıyorlar. Son 20 ayda artan bir akıllı telefon sahipliği ve yurtdışında da mobil internet eğilimi var. Bu nedenle ‘herşey dahil’ pasaport yapısını hayata geçirdik. Bu yapıyı aboneler Türkiye’de ve bulundukları ülkede arama yapmak ve gelen aramaları yanıtlamakta kullanabilecek. Yurtdışına yönelik bir işlem için kullanmadığınız sürece
tahsilat yok. Ama kullanıcı bir işlem yaptığı zaman, sistem onun yurtdışında olduğunu algılayıp, kullanıcının aboneliğini otomatik olarak teyit edip ‘Pasaport’ tarifesinde ücretlendiriyor. Abone sadece kullandığı zaman ödeme yapıyor ve bu yönüyle uygulamanın dünyada da örneği yok. Bu uygulama yakında Yunanistan’da da başlayacak ve Vodafone dünyasında 11 ülke bu yapıyı kullanacak.”
ETİKETLER : Sayı:885

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics