Sektörel 15 OCAK 2013 / 16:41

Enerji sektörü için yeni çözümler

T-Systems, enerji sektörü oyuncularına akıllı sayaç sistemleri, BT hizmetleri ve akıllı şebeke çözümleri gibi farklı ve yaratıcı çözümler sunmayı planlıyor.

Enerji sektörüne yönelik BT hizmetleri portföyünde de pek çok hizmet mevcut olan  T-Systems bu sektördeki şirketlere yeni sistemlerle destek olacaklarını açıkladı. Akıllı sayaç sistemleri, BT hizmetleri ve akıllı şebeke çözümleri olarak üç ana başlıktaki bilgi birikimlerini, enerji sektöründeki oyunculara aktarmaya hazır olduklarını belirten şirket, küresel anlamda enerji sektöründe yaptıkları işlerin de Türkiye’deki operasyona güç katacağını belirtti. 

T-Systems Türkiye Genel Müdürü Sinan Kılıçoğlu konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu:

“Akıllı sayaç (smart metering) dağıtım şirketlerinin elektrik, gaz ve su tüketimlerini anlık ölçmelerini sağlıyor. Sayaçlara ve sayaçlara yakın yerlere konulan konsantratörler sayesinde tüketim miktarları ölçümleniyor ve bu bilgiler 15 dakikalık aralarla merkezde bulunan sistemlere iletiliyor. Yenilenebilir enerji kaynaklarının devreye girmesiyle birlikte dağıtım şebekeleri karmaşık bir hale gelmeye başladı. Rüzgar ve güneş gibi enerji kaynaklarının sürekliliğinin aynı olmamasından dolayı artan enerji talebini dengelemek için şirketler kesinti yapmak zorunda kalabiliyor. Güneş ve rüzgar enerjisinin kontrol edilebilir olmaması ve kendi enerji ihtiyacı için ürettiği enerjiyi şebekeye veren tüketicilerin de artmasıyla birlikte gelecekte, enerji üretimi ve tüketimindeki dengeyi en uygun seviyede tutabilmek çok önemli olacak. Çözüm ise akıllı BT istemleri ve şeffaf tüketim ve üretim verilerini kullanan aktif yük yönetim sistemleri olacak.”

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics