Sektörel 31 ARALIK 2012 / 08:00

Enerjide ‘dengeli’ tüketim yöntemleri

Schneider Electric, İstanbul Swissotel’de gerçekleştirdiği ‘MIX 2012 Buluşması’nda BT alanındaki ürün, hizmet ve çözümlerini tanıttı. Toplantıda, yoğun enerji harcayan veri merkezlerinin en büyük sorunları olarak güç ve soğutmanın öne çıktığına işaret edilirken, bu sorunlara yönelik Schneider Electric çözümleri ve önerileri katılımcılara aktarıldı.
Toplantıda konuşan Schneider Electric IT İş Birimi Genel Müdür Yardımcısı Filiz Gökler, 2050 yılında dünyanın enerji talebinin iki kat artmasına karşılık, karbondioksit emisyonunun da yarı yarıya düşürülmesi zorunluluğuna işaret etti. Şirketlerde yeşil enerji kullanımının zorunlu hale geldiğine vurgu yapan Gökler, bir şirkette en fazla enerji harcayan yerlerin başında veri merkezlerinin geldiğini söyledi ve “Bu nedenle veri merkezlerinin çok planlı kurulması ve bunun kendini 20 yılda amorti edecek bir verimlilik yatırımı olarak görülmesi gerek” dedi.
Toplantıda Enerji Verimliliği Müdürü Cihan Karamık ‘Schneider Electric ve Enerji Verimliliği’, IT İş Birimi Proje Müdürü Umut Koçak da BT ürün, servis ve çözümleri hakkında bilgilendirme yaptı.
ETİKETLER : Sayı:902

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics