Sektörel 03 HAZİRAN 2013 / 08:18

ERP üreticileri yeniden bir aradaydı

Türkiye’de faaliyet gösteren ERP üreticileri ve hizmet sağlayıcıları toplantılarının ikincisi 14 Mayıs 2013 tarihinde Gebze’de gerçekleşti. ERP pazarındaki ürünlerin büyük çoğunluğunun temsilcilerinin yer aldığı toplantıda sektör ve pazarı geliştirici faaliyetler planlandı.
İkinci toplantının misafir konuşmacısı Logo Yazılım Yönetim Kurulu Başkanı Tuğrul Tekbulut oldu. Tekbulut konuşmasında şu konulara değindi:
“Yazılım sektörüne mecburuz. Dünyada sürekli kendini yenileyen bir ekonomi ile karşı karşıyayız. Buna karşın Türkiye’den ise inovasyon ekonomisi çıkması oldukça zor gözüküyor. Bir ERP ürünü 8 ile 10 yıldan önce geliştiremezsiniz. Çünkü bu tür sistemlerin zaman içinde olgunlaşması gerekiyor. Türkiye Yazılım Pazarının sorunları bizim işe başladığımız yıllardan beri aynı, o yıllarda Türkiye yatırım yapmak için turizmi seçmişti. Yazılım pazarına halen iş adamlarımız ilgi göstermiyor. Bütün dünyada donanım pazarı, yazılım pazarına büyüklük olarak eşit iken, Türkiye’de donanım pazarı, yazılım pazarının yaklaşık beş katıdır.”

Artık bilgi ekonomisine geçmeliyiz
Toplantı moderatörlüğünü ilk toplantıda olduğu gibi BThaber Genel Yayın Yönetmeni Fatih Sarı yaptı. Sarı, ERP’nin teknolojik tarafını değil ekonomik katma değerinin daha çok öne çıkarılmasını bu sayede faydalarının daha anlaşılabilir olabileceğini söyledi.
Toplantıda ERP Komitesi Koordinatörü M. Göker Sarp 07 Mayıs 2012 tarihinde yapılan birinci toplantıda planlanan aktivitelerden gerçekleştirilenler hakkında bilgi verdi. Toplantıda yerel iş uygulamaları pazarını geliştirecek ortak projeler üzerinde duruldu. ERP üreticileri ve hizmet sağlayıcıları ile birlikte yapılan toplantılar yılda bir kez tekrarlanıyor.
ETİKETLER : Sayı:924

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics