Sektörel 01 NİSAN 2013 / 08:16

Estap yeni stratejilerini paylaştı

Kurumlara ve veri merkezlerine yönelik olarak kabinet ve aksesuarları üreten, bu alanda Türkiye’nin öncü şirketlerinden biri olan Estap, iş ve çözüm ortaklarıyla yeni stratejilerini paylaştı.
21 Mart Perşembe günü Radisson Blu Bosphorus Hotel’de gerçekleştirilen toplantıda konuşan Estap Genel Müdürü Murat Eti, Estap’ın geldiği noktayla ilgili şu detayları paylaştı: “1984 yılında kurulmuş olan Estap 2008 yılında Legrand’ın bünyesine katıldı. 2012 yılı Estap için üretim, pazar ve ticari açıdan organizasyonel olarak yapılanma senesiydi. Estap’ta kurduğumuz pazarlama birimi ve Ar-Ge çalışmaları sayesinde yazın yeni ürünler sunmayı planlıyoruz. Farklı bir vizyonla farklı bir kanal yapısı kurmayı hedefliyoruz. Estap bu doğrultuda Türkiye genelinde 10 yetkili ana bayi, 15 iş ortağı ve 10 çözüm ortağından oluşan bir kanal yapısını hayata geçiriyor. Bölgesinde en çok ciroya ulaşan şirketlerle Mardin’de bir toplantı gerçekleştirerek yeni kanal stratejimizi anlattık.”
Legrand’ın dinamizminden yararlanarak özellikle Uzakdoğu gibi yeni pazarlara açılmak istediklerini belirten Eti, hedefleriyle ilgili şunları söyledi: “Türkiye pazar payımız yüzde 60-65 civarında olacak. Türkiye’deki dinamikleri takip ederek Türkiye’deki yerimizi korumak ve yaklaşık 160 ülkeye ürün gönderen Legrand’ın ağı sayesinde Estap’ın da ağını genişletmek temel hedeflerimiz arasında.”
Estap Türkiye Satış Müdürü Türker Aydın, yaşadıkları organizasyonel değişikliklerden de bahsederek satış ekibini 5 kişiden 10 kişiye çıkardıklarını ve satış öncesi ve sonrasında müşterilere destek olması için satış destek ekibi kurduklarını belirtti.
ETİKETLER : Sayı:915

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics