Sektörel 20 MART 2013 / 09:54

FNSS JACK kullanacak

Türkiye’de Boğaziçi Yazılım tarafından temsil edilen Siemens PLM ürün ailesinin üyesi JACK, özellikle otomotiv, havacılık, savunma sanayisinde tasarım, üretim, hizmete elverişlilik ve eğitim alanlarında kullanılıyor. Yazılımın içerisinde fiziksel özellikleri değiştirilebilen insan modelleri kullanılarak, şirketlere, özellikle ergonomik tasarım konusunda hizmet veriliyor. Ürünün sunduğu modeller sayesinde tasarım ergonomisi, manuel montaj operasyon ergonomisi, bakım-onarım operasyonlarının ulaşılabilirlik durumları ve görsel eğitim-kullanım videolarının hazırlanması gibi çalışmalar yapılabiliyor.

Türk savunma sanayi şirketlerinden FNSS’nin Siemens PLM JACK yazılımını tercih etmesinde, üretilen askeri araca tasarım sürecinde müdahale edilebilme avantajının önemli rol oynadığı belirtildi. Buna göre JACK, üretilen aracı kullanan askerin kullanım ergonomisi ve yedek parça değişimlerindeki hız konularında, tasarım aşamasında uygun bir test imkânı sunarak FNSS’ye avantaj sağlıyor. Askeri araçların arazi üzerinde yapılan onarımlarında dakikaların, hatta saniyelerin büyük önem taşıması, Siemens PLM ürün ailesinden JACK’i ideal bir çözüm olarak öne çıkarıyor.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN