Sektörel 07 EKİM 2013 / 08:23

Hedef 100 milyon avro ciro

Medikal sistemler, grafik sistemler, sayısal kamera, fotoğraf baskı ürünleri ve endüstriyel ürünler ile Türkiye pazarında faaliyetlerini yürüten, dağıtıcı şirketini satın aldıktan sonra geçen 1 yılda Türkiye’deki faaliyetlerini doğrudan yürütmeye başlayan Fujifilm Türkiye, Fujifilm Avrupa’ya bağlı ülkeler arasında 5’inci sıraya yükseldi.
Türkiye’deki ilk yılı, hedefledikleri cironun üzerine çıkarak 66 milyon avro ile tamamladıklarını belirten Fujifilm Dış Ticaret Başkanı Jun Higuchi, “2014 yılı hedefimiz özellikle medikal sistemler alanında büyüyerek toplamda 100 milyon avro ciroya ulaşmak” dedi.

Yüzde 30 pay medikal ürünlerden gelecek
Medikal alanda geniş bir ürün gamına sahip olan Fujifilm, bilgisayarlı radyografi, sayısal mamografi, sayısal radyografi, endoskopi sistemleri, kuru sistem yazıcılar, imaj arşiv ve görüntüleme sistemlerinin yanı sıra film sarf malzemesi ile medikal sektöründe farklı ürünlere sahip. Higuchi şu detayları paylaştı:
“Hedefimiz medikal sistemler alanında Türkiye’deki pazar lideri pozisyonumuzu güçlendirmek. Yüksek teknolojik özelliklere sahip daha az radyasyon yayan ve daha yüksek görüntü kalitesi sunan cihazlarımızla, özellikle kamu hastanelerinin altyapılarını modern hale getirmeye talibiz. Türkiye medikal cihazlar pazarında her yıl yüzde 15-20 büyümeyi planlıyoruz. 2014 hedefimiz toplamda 100 milyon avro ve bunun yüzde 30’unu yine medikal ürünlerden sağlamayı amaçlıyoruz. Geçen bir yılda, medikal alandaki çalışmaları güçlendirmek adına bir birleşme de gerçekleştirdik. Türkiye’de yaklaşık 25 yıldır endoskopi alanında hizmet veren Fujifilm Filmed Tıbbi Cihazlar’ı Fujifilm Dış Ticaret çatısı altında birleştirdik. Bu birleşme ile Türkiye piyasasındaki konumumuzu daha da güçlendirmeyi planlarken, kurumsal kimliğimizi güçlendirmeyi hedefledik.”
Fujifilm Dış Ticaret Genel Müdürü Cengiz Metin ise Ar-Ge yatırımlarının önemine işaret ederken, kimyasal ve su kullanılmayan baskı sistemleriyle çevreci çözümler sunduklarını söyledi. Metin, “Fujifilm, fotoğraf sektörüne küresel bazda yatırım yapmaya devam ederken, sadece sayısal fotoğrafçılık alanında yeni ürünlere yönelmeyip, var olan konvansiyonel ürünlerin de en verimli şekilde üretim ve pazarlamasını sürdürdü” bilgisini de verdi.
ETİKETLER : Sayı:941

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics