Sektörel 03 HAZİRAN 2013 / 08:19

Hedef analitik uygulamaların dinamik rol oynaması

AIMS Analitik Bilgi Yönetimi Çözümleri ve Penta; 28 Mayıs’ta Ankara’da düzenledikleri ‘Kamu Sektöründe Bilgiye Dayalı Yönetimin Gücü’ etkinliğinde, kamuyla deneyimlerini paylaştı.

Veri dağlarının kamu kurumlarının stratejik gelişiminde nasıl kullanıldığının konuşulduğu ‘Kamuda Bilgiye Dayalı Yönetimin Gücü’ toplantısında kamu ve özel sektör temsilcileri bir araya geldi. Etkinlikte; kamu kurumlarının ham verilerinden nasıl fayda sağlayabileceği, doğru zamanda doğru stratejik kararların alınmasında ve uygulamaya geçirilmesinde analitik bilginin gücü, verilerin nasıl bilgiye dönüştürülebileceği ve bu bilgilerin kurumsal platformda farklı iş birimleri tarafından nasıl etkin kararlar almada kullanıldığı konularında bilgi ve deneyim paylaşımı amaçlandı.

Türkçe eğitim veriyoruz
IBM Kamu Satış Müdürü Mehmet Ziya Telli açılış konuşmasında; “İş Analizi konusunda ne kadar çok ileriye gidersek, ne kadar çok bilgiyi işlersek o kadar sonuç odaklı olabileceğimizi öngörüyorum” dedi. IBM’in dünya çapında kamu ve sağlık sektöründen sorumlu İş Analitikleri Yöneticisi Thomas Harris, dünyada kamu sektöründe gerçekleştirilen başarılı analitik uygulamaların vizyonunu katılımcılarla paylaştı. AIMS Genel Müdürü Dr. Tülin Güzel Özdemir ise ham veriden nitelikli karar almaya ve kararların kurumlar bünyesinde dinamik uygulanmasına uzanan süreci, sektördeki 15 yıllık bilgi birikimiyle aktardı. Özdemir, “Çözüm bileşenlerimizle Türkçe eğitim veriyor durumdayız. İç Kontrol Risk Projesi, Kurumsal Büyümeye Katkı Projesi başarıyla tamamladığımız projelerden. Neden kamu kurumlarımız bu tür başarılar yaşamasınlar?” sorusunu gündeme getirdi ve “Hedefimiz ülkemizde öngörüsel karar desteği sağlayan analitik uygulamaların gerek kamuda gerekse özel sektörde kuruluşların başarısında dinamik rol oynamasıdır” dedi.

İlk kez ‘Nokta Bazlı Zekâ’
Türkiye Halk Bankası Bilgi Teknolojileri Yönetmeni Ahmet Demirhan; Halk Bankası’nda kapasite planlamasında AIMS ile gerçekleştirilen başarılı bir proje hakkında bilgi verdi ve kamu kurumlarıyla deneyimlerini paylaştı.  Etkinlikte; kamu sektöründe noktasal birimlerin dinamik yönetiminde, coğrafi veriye analitik bilgiye dayalı bir karar mekanizması sunan ve AIMS analitik vizyonuyla geliştirilmiş olan ‘Nokta Bazlı Zekâ’ çözümü de ilk defa kamu kurumlarına tanıtıldı.
ETİKETLER : Sayı:924

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics