Sektörel 22 TEMMUZ 2012 / 14:46

Hedef; herkesi akıllı telefon sahibi yapmak

Turkcell MaxiPLUS5 ile farklı uygulamalar kullanıcı ile buluşacak. Zamanla bu uygulamaların da sayısı artacak.

Turkcell; Turkcell MaxiPLUS5 ile kendi adıyla çıkardığı akıllı telefonlara bir yenisini ekledi. Telefon; Mobil Sipariş uygulamasıyla temassız işlemlerde dünyada bir ilki hayata de geçiriyor. Telefonu alanlar cihaz kutularından çıkacak, özel üretilmiş buzdolabı magnetlerini cep telefonlarına okutarak özel tasarım mobil sipariş uygulamasını açıp, NFC Magnet okutulduğunda telefonda otomatik olarak açılan Mobil Sipariş uygulamasından sipariş verebilecek. Konuyla ilgili Antalya’da düzenlenen toplantıda konuşan Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Emre Sayın, ilk etapta Aygaz, Burger King ve Pürsu’nun seçilmiş ürünlerini sipariş vermenin, Migros Sanal Market’te alışveriş yapmanın mümkün olacağını, markaların sayısının zamanla artacağını vurguladı. Lokasyona göre de marka sunumu olacağını söyleyen Sayın, yeni telefonlarda eğlence ve dünyada 50 binden fazla radyoyu dinleme imkanı sunan Tunein radyo gibi çokluortam özelliklerinin de öne çıktığına işaret etti.
İlk defa Turkcell MaxiPLUS5 ile sunulan, kullanıcıyı sesinden tanıyan Mobil Asistan, fatura bilgileri, hava durumu gibi soruları araştırıp yanıt veriyor. Bu uygulamaya ilerde yapay zekânın da eklenmesiyle farklı sunumların olacağına işaret eden Sayın, Turkcell Teknoloji’nin üstünde çalıştığı MaxiPRO5’in de yakında pazarda yerini alacağını söyledi.

T serisi öne çıkıyor
Türkçe Android 4.0 işletim sistemine sahip olan telefon, ZTE işbirliğiyle geliştirildi. 800MHz’lik Qualcomm işlemci uygulamaların ve özelliklerin hızlı kullanımını sağlıyor. 5 megapiksel otomatik odaklamalı kameraya sahip olan telefon, dahili 4 GB ve cihazla sunulan 4 GB hafıza kartı ile toplam 8 GB’lık depolama alanı ve dahili NFC özelliğine sahip. Herkesi akıllı telefon sahibi yapma hedefiyle yol aldıklarını söyleyen Emre Sayın şu bilgileri paylaştı:
“Kendi adımızla ilk telefonu sunduğumuzdan beri yaklaşık yarım milyon T serisi cihaz sattık. Turkcell MaxiPLUS5 da Turkcell mühendislerinin geliştirdiği akıllı uygulamaları sunuyor. Örneğin Akıllı Cevap ile telefonu ters çevirerek sessize alabilir ve arayan kişiye önceden belirlediğiniz mesajı iletebilir, tekrar düz çevirdiğinizde ayarlarınızın eski haline dönebilirsiniz.”
ETİKETLER : Sayı:881

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics