Sektörel 31 OCAK 2013 / 11:50

HotelRunner EMITT Fuarı’nda

Konaklama sektörüne yönelik çözümler geliştiren CloudArena, bulut bilişim tabanlı konaklama tesisi yönetim ve dijital pazarlama sistemi HotelRunner’ı EMITT Fuarı’nda tanıttı.

CloudArena, konaklama tesislerini uluslararası sistemler ve sosyal medyayla bütünleştiren HotelRunner ürününü 24-27 Ocak tarihleri arasında 17’ncisi düzenlenen Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı EMITT’te tanıttı. CloudArena, bulut bilişim tabanlı otel, konaklama tesisi, günlük kiralık daire yönetim ve dijital pazarlama sistemi HotelRunner’ın avantajlarını, tesis doluluk oranını yükseltmeye nasıl yardımcı olabileceğini anlattı. 3’üncü salon, 3702 numaralı stantta yer alan CloudArena, konaklama tesislerinin yanı sıra acentelerden de büyük ilgi gördü. CloudArena, standını ziyaret eden 1200 kişi arasında yaptığı çekiliş sonucunda ziyaretçilerine çeşitli hediyeler dağıttı.

Dünyanın 5’inci büyük turizm fuarı

Geçtiğimiz yıl 128 bin kişinin ziyaret ettiği EMITT Fuarı, Türkiye’deki belli başlı seyahat acenteleri, tur operatörleri ve otellerin yanı sıra yurtdışından gelen ziyaretçilere de ev sahipliği yapan bir organizasyon olma özelliğini taşıyor. İlk iki günü turizm profesyonellerine, son iki günü ise halka da açık olan EMITT Fuarı, dünyanın 5’inci büyük turizm fuarı konumuna ulaşmış bulunuyor.

Uluslararası turizm camiasından büyük ilgi gören EMITT Fuarı’nda CloudArena olarak yer almaktan mutluluk duyduklarını kaydeden CloudArena Kurucu Ortağı Ali Beklen, “Konaklama tesislerinin dünyaya açılmasını sağlayan HotelRunner ürününü geliştiren şirket olarak turizm sektörünü bir araya getiren bu etkinliği çok önemsiyoruz. EMITT Fuarı’nda konaklama tesislerinin doluluk hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olan HotelRunner’ı hedef kitlemize detaylı bir şekilde tanıtma fırsatını yakaladık ve büyük bir ilgiyle karşılaştık. 2012’de yaşanan büyümenin ardından 2013 yılında uluslararası turizmin yüzde 2-4 civarında büyümesi bekleniyor. Bu büyümeden pay almak isteyen tesisler HotelRunner ile internet satış kanalını etkin bir şekilde kullanabileceklerdir" dedi. 

Çevrimiçi rezervasyonlar 7 kat artıyor

2012 yılında sosyal promosyon imkânlarının da etkisiyle HotelRunner kullanan tesislerin çevrimiçi direkt rezervasyonlarında 7 kat artış sağlandı. Bu doğrultuda tesislerin doluluk oranı da yüzde 27 arttı. Uluslararası platformlarla entegrasyon sağlamasıyla yabancı ziyaretçilere erişimi de iyileştiren HotelRunner’ı kullanan tesislerin yabancı ziyaretçi sayıları da yükseldi.

Bu doğrultuda özellikle KOBİ ölçeğindeki konaklama tesislerinin günlük operasyonlarını, internet sitelerindeki ve sosyal ağlardaki çevrimiçi içerikleri kolayca oluşturup yönetmelerini sağlayan HotelRunner, Türkiye’yi daha fazla yabancı turistin ziyaret etmesinde önemli rol oynayacak. Bu ürünü kullanan tesisler kolay kullanımlı sosyal medya promosyon ve çevrimiçi pazarlama araçlarıyla dünyanın farklı bölgelerinden daha çok müşteriye ulaşabiliyor, kendi internet siteleri ve Facebook üzerinden satış yapabiliyor ve müşterilerine çeşitli çevrimiçi ödeme seçenekleri sunabiliyor.

 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics