Sektörel 19 ŞUBAT 2013 / 11:38

HP’den 1,5 milyar dolar yatırım

HP, 2013 mali yılında kanal programları ve BT projelerine yaklaşık 1,5 milyar dolar yatırım yapacak. HP, bu yatırımla iş ortaklarının performansını ödüllendirmeyi, pazarda talebi artırmayı ve sadeleştirilmiş süreçlerle iş ortaklarıyla ilişkilerini güçlendirmeyi amaçlıyor. Öncelikle PartnerOne programını geliştirmeye ve iş ortaklarına kurumsal teknolojiler için yapılan inovasyon çalışmalarının ulaştırılmasına odaklanılacak. Bu yatırım sürecinde, yeni bir bulut test ortamı da HP tarafından kullanıma sunulacak. HP’nin Global Konferans 2013 etkinliğinde konuşan HP’nin Başkan ve CEO’su Meg Whitman, “İş ortaklarımızın HP ile satışlarını ve kârlılığını artırmasını amaçlıyor, satın almaya yönelik kolaylıklar getiriyoruz” derken, hem şirkete hem de ortaklara yüksek katma değer sağlamak için yatırımlar yapmaya devam edeceklerini bildirdi.

HP PartnerOne programına esneklik

HP’nin PartnerOne programı iş ortaklarının yeni müşteriler kazanması, HP ürün ve hizmetlerine olan talebi artırması, mevcut iş ilişkilerini sürdürmesi ve satışları canlandırması amacıyla verimli ve yenilikçi satış ve pazarlama araçları sunuyor. HP bu yapıya şu eklemeleri yaptı:

• Yeni ödeme modeli, basitleştirilmiş yapısıyla, iş ortakları yatırım getirisinde istikrarı artırıyor ve yapılacak indirimlerin daha isabetli takip edilmesine izin veriyor. Bu da ilk satışını yapan iş ortaklarının en kısa sürede ödüllendirilmesini sağlıyor.

• Yeni üst düzey uzmanlık sertifikalarına hak kazanan iş ortaklarına yönelik indirimlerin artırılması ve gerçekleştirilen yeni BT yatırımları, karlılığı artırmak için yeni fırsatlar yaratıyor.

• İş ortaklarının pazarlama geliştirme fonlarından (MDF) 3 aydan 6 aya kadar, çok daha uzun sürelerle yararlanması hem pazarlama faaliyetleri hem de nakit akışında esnekliği artırıyor.

• HP ExpertOne programındaki satış ve teknik uzmanlık sertifikaları için geliştirilen basit ve akılcı yöntemler, bireysel sertifika programlarında kalifikasyonun doğru ölçülmesini sağlıyor. Bu da iş ortaklarının satış ve teknik uzmanlık sertifikalarına sahip olmasını kolaylaştırarak, HP müşterilerine daha yetkin hizmet vermelerine ve gereken teknik desteği sunmalarına imkan tanıyor.

HP ayrıca, 2013 mali yılı kanal yatırımlarının bir parçası olarak, önemli bir BT yatırımı yaparak yeni Unison platformunu ilk defa görücüye çıkarıyor. Bu platform satış kanalı ortaklarının iş süreçlerini hızlandırarak, güvenlik seviyesini ve müşteri hedefleme düzeyini artıracak. Aynı zamanda iletişimi güçlendirerek ortak iş planlama süreçlerini de kolaylaştıracak.

Autonomy ve Vertica da PartnerOne’da

HP, kurumların yatırım getirisini garanti etmek üzere güçlü bir Bilgi Optimizasyon Portföyü’ne sahip bulunuyor. Bu portföy kurumların işlediği bilgileri yüzde 100 isabetlilikle izliyor ve gerçek zamanlı olarak analiz ediyor. HP, Bilgi Optimizasyonu portföyü için sürdürülen pazarlama faaliyetlerine esneklik kazandırmak amacıyla şu çalışmaları hayata geçirdi:

• HP PartnerOne programını baz alarak planlanan yeni ve kapsamlı HP Autonomy iş ortağı programı, HP Autonomy ürünleri ile hizmetlerinin satış, pazarlama ve uygulama süreçlerini hızlandırıyor.

• HP Vertica Analytics Platform’unun HP PartnerOne programıyla sunulması, HP iş ortaklarının yüksek performanslı ve gerçek zamanlı Büyük Veri analizindeki pazar fırsatlarını en iyi şekilde değerlendirmesini sağlıyor.

HP Autonomy, HP’nin küresel iş ortağı programı PantnerOne’a 2013 yılında aşamalı olarak dahil edilecek.

Bulut üzerindeki kaynaklara erişim

Bulut bilişim, iş ortaklarının yeni pazarlara girmesini, müşteri portföyünü genişletmesini ve yüksek gelir potansiyelinden yararlanmasını sağlıyor. HP, iş ortaklarının karlılığını artırması ve Bütünleşik Bulut çözümlerini sunabilmesi için iş ortakları programını genişletiyor. Bu da bulut programında sunulan seçenekleri ve kaynakları bayiiiler, servis sağlayıcıları ve bağımsız yazılım satıcıları(ISVs) için genişletiyor.

Yeni HP CloudSystem Ready Programı HP AllianceOne Partner Programı’na dahiliş ortaklarının iştemci sunucuları veya internet ortamı için tasarlanmış uygulamalarını getirip buluta aktarmalarına olanak sağlıyor. Bunların arasında yeni eğitim olanakları, özel bir test ve geliştirme ortamına erişim imkanı, sertifika başvurusu yapmaya yönelik usuller, tanıtım materyalleri ve devam eden HP teknik desteği bulunuyor.

HP’nin varlık kiralama ve yaşam döngüsü yönetim hizmetlerini yürüten HP Finansal Hizmetler; bayilerin bulut ortamlarını büyük çaplı ön yatırım yapma zorunluluğu olmadan kurması ve ölçeklendirebilmesi için, satış ortaklarının da CloudSystem finans programından yararlanmasını sağladı.

HP, Baskı ve Kişisel Sistemler (PPS) grubunun iş ortaklarına sağladığı potansiyel geliri artırmak için PPS Hizmetleri Uzmanlık Programı’nı duyurdu. PPS programı, ürün yaşam döngüsünün tamamını kapsayan yenilikçi HP hizmetleri ile iş ortaklarının pazarlama portföyünü genişletmesine yardımcı oluyor. PPS uzmanlık programı, mevcut HP PartnerOne çerçevesindeki Kişisel Bilgisayarlar ve Baskı Cihazı Hizmetlerine mükemmel uyum sağlıyor.

HP buna ek olarak, HP Doğrulanmış Online Bayiii Programı’nı da tanıttı. Yeni bayii programı, yetkili HP iş ortaklarının tüketicilere sattığı HP sarf malzemelerinin orijinal olduğunu göstermek için özel bir online “bandrol” kullanmasına imkan veriyor. HP Doğrulanmış Online Tedarikçi Programı’na katılan iş ortakları, online bandrol uygulaması sayesinde kendilerini, orijinal HP toner ve mürekkebine alternatif kalitesiz ürünler satan diğer tedarikçilerden kolayca ayırabilecekler.
ETİKETLER : HP Meg Whitman

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics