Sektörel 11 MART 2012 / 17:20

HP’den yeni çözüm ortağı programı

HP kurumların buluta güvenli bir şekilde geçmesi ve bulut bilişimi güvenli bir şekilde kullanabilmesi için tasarlanan yeni Kurumsal Güvenlik programını duyurdu.
Kullanıcı işlemlerinin görüntülenememesi bulut bilişime geçişin önündeki en büyük engel olarak ortaya çıkıyor. Kurumların bulut tabanlı kaynakları kullanırken tek noktadan görüntüleme imkanına sahip olması gerekiyor. HP Kurumsal Güvenlik Bulut Bağlantılı Çözüm Ortağı Programı, kurumların kullanıcılarının bulut bilişim üzerinden yaptıkları işlemleri takip etmesini sağlıyor. Böylece kurumlar hem şirket içi hem de uzak sunucu bağlantılarında, veri merkezlerinden masaüstü sistemlere ve mobil cihazlara kadar bütün BT sisteminde bulut kaynaklarının güvenli olup olmadığını denetleyebiliyor. Bu da kurumları buluta geçmeye teşvik eden güvenli bir ortam oluşturuyor. HP Kurumsal Güvenlik Bulut Bağlantılı Çözüm Ortağı Programı’ndan yararlanan HP çözüm ortakları sadece hizmet verdikleri kurumlarda veri güvenliğini sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda yasal mevzuata ve teknik şartnamelere uygunluk gibi koşulları da yerine getiriyor.
Bu sistemde bulut hizmet sağlayıcıları müşterilerin bulut uygulamalarını ve altyapısını HP Güvenlik Zekası ve Risk Yönetimi (SIRM) platformunu kullanarak bütünleştiriyor. Program bulut hizmet sağlayıcılarının müşterileri, çözüm ortakları ve güvenlik bilgisi ile vaka yönetimi hizmet sağlayıcıları için ürettiği güvenlik bilgi raporlarını standart bir formatta yayınlamalarını sağlıyor. Bu noktada Box, Inc. ve Okta, HP’nin yeni programına katılan ilk çözüm ortaklarından oldu.

HP ArcSight ile bulut sistemlerinden veri toplama
HP Kurumsal Güvenlik Bulut Bağlantılı çözüm ortağı programı, hem farklı güvenlik ve ağ cihazlarından hem de bulut uygulamalarından gelen bilgilerin birlikte kullanılmasını kolaylaştıran bir açık günlük yönetimi standardı olan HP ArcSight Genel Vaka Formatını kullanıyor.
ETİKETLER : Sayı:862

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics