Sektörel 11 MART 2013 / 08:13

HP iş ortaklarıyla sahada buluştu

Küresel alandaki yeniden yapılanmasını Türkiye’deki kanal yapısına yansıtan şirket, kurumsal tabletlerini de beğeniye sundu.

HP, iş ortaklarını alışılageldik yaklaşımların dışına çıkan ve oldukça eğlenceli bir ortamda bir araya getirdi. Buluşmada kısa sunumların ardından HP çalışanları, iş ortakları ve gazeteciler sahaya inerek ünlü basketbolcularla gösteri maçında mücadele ettiler.
HP Genel Müdürü Serdar Urçar, toplantıda gerçekleştirdiği sunumda 2013 yılında tüm dünyada kanal programlarına yaklaşık 1,5 milyar dolar yatırımda bulunacaklarını söyledi. İş ortaklarının performanslarını ödüllendireceklerini belirten Urçar, geliştirdikleri inovasyon stratejisiyle iş ortaklarının bilgi ve becerisine yatırım yaparak birlikte büyüyeceklerini ve karlılıklarını artıracaklarını ifade etti.

HP’nin geleceği kanala bağlı
HP Türkiye Kurumsal Ürünler Kanal Müdürü Hülya Gökbel, şirketin yeni ve kapsamlı yatırımlarıyla ilgili olarak yaptığı açıklamalarda şunları söyledi:
“Üç yılın ardından kurumsal kanal olarak iş ortaklarıyla bu çapta bir toplantı gerçekleştirmek bizim için önemliydi. İş ortaklarıyla birlikte olduğumuzu ve onlarla birlikte kazanmak istediğimizi daha iyi hissettirmek için de tema olarak basketbolu seçtik.”
HP’nin son dönemde iş ortaklarıyla ilişkilerini zayıflattığını ifade eden Gökbel, Meg Whitman’ın stratejisiyle kurumsal ve PC ile yazıcı tarafı olarak iki alanda iş ortaklarıyla bağlantılarını yeniden güçlendirdiklerini belirtti. Yeni yapıda kanalın öneminin ortaya çıktığını belirten Gökbel, yeni yapılanmayla birlikte kalabalıkta öne çıkan, işleri kolay şekilde halleden ve kârlılık için temiz bir yol açan iş ortakları beklediklerini aktardı.
Gökbel şöyle devam etti:
“Bölgede en iyi performans gösteren 2. ülke olduk. Bu süreçte, HP kanal ekibini yüzde 20 genişletirken en iyi kaynakları kanala aktarmaya çalışıyoruz. Türkiye’yi gezerek il il müşteri toplantıları ve eğitimleriyle müşterinin ayağına gidiyoruz ve Anadolu’ya odaklanıyoruz. Her çeyrek en az bir şehre ulaşmaya gayret ediyoruz.”
HP kurumsal tabletini tanıttı
IDC rakamlarına göre 2012 yılında lazer ve mürekkep püskürtmeli yazıcıların da dahil olduğu toplam yazıcı pazarında yüzde 47’lik pazar payına sahip olan HP’nin, 2012 yılı toplam bilgisayar pazarında yüzde 15,2’lik pazar payı bulunuyor. Şirket kurumsal alan için ürettiği özel tabletini Türkiye piyasasına sunarak bu alanda da gelişim göstermeyi hedefliyor.
Tanıtım sırasında açıklamalarda bulunan HP Türkiye Kişisel Sistemler Grubu Ülke Müdürü Ertuğ Ayık, “İş dünyası için ürettiğimiz yeni ElitePad 900, sıradan tabletlerin ötesine geçerek dizüstü bilgisayar olarak da kullanılabiliyor. SAP ve Oracle gibi BT ortamlarına ve bilinen Windows uygulamalarına uyum sağlaması, verimlilik açısından büyük avantaj sağlıyor” şeklinde konuştu.
HP Slate7 ile de tüketici alanında pazar payı elde etmek isteyen şirket, Apple ve Samsung’un gerisinde kaldığı tablet piyasasında sağlam bir yer kapmak istiyor.
ETİKETLER : Sayı:912

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics