Sektörel 22 NİSAN 2013 / 08:13

HP Türkiye finans ve sigortacılık sektörünü bilgilendirdi

HP Türkiye 11 Nisan tarihinde İstanbul Edition Otel’de finans ve sigortacılık sektöründeki üst düzey yöneticilere özel bir etkinlik düzenledi. HP Türkiye’nin iş ortağı 4S ile düzenlenen etkinlik iki bölümden oluştu. Etkinliğin açılış konuşmasını HP Yazılım Ülke Müdürü Nil Bağdan yaptı. Daha sonra, 4S Yazılım Çözümleri ve Hizmetleri Direktörü Mahir Orat, mobil eğilimlerden ve BT pazarında HP ve 4S’in önemli bir yere sahip olduğundan bahsetti.
Etkinliğin ilk bölümünde HP WorldWide Marketing Direktörü Lisa Chow ve Forrester İş Geliştirme Direktörü Cem Mesci, küresel dünyada ve Türkiye’de finans ve sigortacılık sektöründeki eğilimlere değindi. Önemli üç eğilimin büyük veri, bulut bilişim ve mobilite olduğu belirtildi. Günümüzde mobil uygulamaların bankacılıkta son kullanıcı tarafından kullanımının arttığı da vurgulandı. Bankacılıkta büyük verinin analiz edilmesinin sonucunda şirketlere olan katkılarının önemine değinildi.
Etkinliğin ikinci bölümünde, EMEA (Avrupa, OrtaDoğu, Afrika Bölgesi) ALM Practice Takım Lideri Riccardo Sanna, HP mobil uygulamalarını (UFT Mobile) ve Servis Sanallaştırma ürünlerini tanıttı. Ürünlerin uçtan uca test yönetiminde kullanıldığı ve Uygulama Yaşam Döngüsü’nde testin önemine dikkat çekildi. Test süreçlerinde, bloke durumlardan dolayı test sürecinin kesintiye uğradığı, sistemin ayağa kalkmasını beklemeden, HP Servis Sanallaştırma, BT servis sağlayıcısından simule etme özelliğini kullanarak, test süreçlerini tamamlayabildiği önemle vurgulandı. TTNET Servis Sanallaştırma projesini, konuk konuşmacı Hasan Yükselten anlattı. Yükselten ürünün kurulumu sonrasında, yüzde 33 bloke günü kurtararak 140 adam gün kazanç sağlanmış olduğunu da belirtti.
ETİKETLER : Sayı:918

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics