Sektörel 11 KASIM 2013 / 08:15

IBM SmartCamp İstanbul’da gerçekleştirildi

Silikon Vadisi’ne gidecek şirketler İstanbul’da gerçekleştirilen IBM SmartCamp’da seçildi.

IBM SmartCamp Bölge Finali bu yıl Türkiye’de gerçekleştirildi. 31 Ekim’de The Seed-Sakıp Sabancı Müzesi’nde yapılan bölge finalinde STEK, WJ ITS, Accuster, Reengen, Temando, MySmartFarm, Lab4motion, TMC yarıştı.
Yarışma sonucunda akıllı şebeke çözümleriyle Türkiye’den Reengen, e-ticaret için nakliye çözümleriyle Avustralya’dan Temando ve toprak kayması için bir erken uyarı sistemi geliştiren Malezya’dan TMC; Şubat ayında Silikon Vadisi’nde düzenlenecek IBM SmartCamp Dünya Finali’ne katılmaya hak kazandı. Etkinlik IBM tarafından eş zamanlı olarak internetten canlı yayınlandı. Sosyal medya ve internet üzerinden oylarla verilen “Halkın Seçimi” ödülünü MySmartFarm şirketi kazandı.
IBM Büyüyen Pazarlar Ekosistem Geliştirme Direktörü Mauricio Sucasas’ın hoş geldiniz mesajının ardından açılış konuşmasını Türkiye Cumhuriyeti Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Bilim ve Teknoloji Genel Müdürü Doç. Dr. Cevahir Uzkurt yaptı.
IBM Türk Ekosistem İlişkileri Müdürü Jale Akyel “Bölge Finali için Türkiye’nin seçilmesi bir tesadüf değildir, bunun çeşitli nedenleri vardır. Geçtiğimiz yıllarda Türkiye’de gerçekleştirdiğimiz SmartCamp etkinliklerine yönelik ilginin ve bu etkinliklerin başarısı Türkiye’nin dinamik, hızla büyüyen girişimcilik ekosistemi ile doğrudan ilintilidir” dedi.
e-Academy ve WEBIT Kongresi Başkanı Plamen Russev de etkinliğin özel konuşmacısı olarak konuşmasını yaptı.
ETİKETLER : Sayı:945

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics