Sektörel 27 MAYIS 2014 / 15:48

İdea E-arşiv bütünleştiricisi oldu

İdea Teknoloji Çözümleri, Gelir İdaresi Başkanlığı’ndan e-Arşiv Faturası hizmet izni aldı.İdea Teknoloji Çözümleri, 7 Mayıs itibariyle e-Arşiv Faturası hizmet izni alan özel bütünleştirici oldu. İdea Teknoloji Çözümleri, kurumların, e-Fatura kapsamı dışında kalan firma ve tüketicilere kestikleri faturaları elektronik ortamda düzenlemeleri ve saklamalarına olanak sağlayan özel entegratör olarak hizmet verecek.

Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından, Aralık 2013’te yayımlanan 433 no.lu tebliğ ile çerçevesi çizilen e-Arşiv uygulaması, e-Arşiv izni alan firmalara, düzenledikleri faturaları ve kendilerinde kalan nüshaların tamamını, elektronik ortamda oluşturma, iletme ve saklayabilme imkanı sağlıyor. E-arşiv uygulamasını kullanmak isteyen firmalar ise direkt e-Arşiv izni alan özel entegratöre başvurarak, faturalarını elektronik ortamda düzenleme ve arşivleme fırsatına sahip olabiliyor.

İdea Teknoloji Çözümleri Yönetici Ortağı Bahadır Onay şunları söyledi: "e-Devlet uygulamalarının tüm dünyada yaygınlaşması ile birlikte, bu alanda da ülkemizde birçok ilke imza attık. Gelir İdaresi Başkanlığı’ndan aldığımız izinle Temmuz 2013’te ilk e-Fatura özel entegratörü olduk. Nisan 2014’te ise ilk platform bağımsız e-Defter çözümünü kurumlara sunmaya başladık. 07 Mayıs 2014 tarihinde de Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından aldığımız izinle, Türkiye’deki ilk e-Arşiv Faturası hizmet izni alan özel bütünleştirici olduk. Bu alanda kurumlara fayda sağlayacak yeniliklerin öncüsü olmaya devam edeceğiz.”
e-Arşiv uygulaması,kurumlara, tüm faturalarını elektronik ortamda oluşturma, iletme ve saklama imkanı sağlıyor. Aynı şekilde, e-Arşiv uygulamasına geçen firmalar, istenilmesi halinde kağıt fatura yerine e-posta ve banka hesaplarını kullanarak, faturalarını elektronik ortamdan iletebiliyorlar.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN