Sektörel 03 MART 2014 / 08:17

İnovasyon girişimciler için farklılaşma aracı

IBM Küresel Girişimcilik Programı; pazara bir sonraki büyük fikri getiren girişimcilere kapılar açıp kaynaklar sağlayarak onları IBM’in geniş ekosistemiyle bir araya getiriyor. Bu program kapsamında gerçekleştirilen etkinlik; 2008 yılında ilk kez IBM tarafından duyurulan ‘Akıllı Dünya’ vizyonuyla örtüşen projeleri geliştirmeye aday şirketleri hedefliyor. IBM, 19 Şubat’ta da girişimcileri; iş ortakları, yatırımcılar, akademisyenler, öğrenciler, teknik danışmanlar ve endüstri uzmanlarından oluşan ekosistemiyle buluşturdu.
Ekonomi, girişimci ruhla gelişebilir
IBM’in Türkiye’de ve dünyada sunduğu iş birliği modellerini, kuluçka merkezlerine ve başlangıç seviyesi girişimcilere verdiği destekleri değerlendiren IBM Ekosistem Geliştirme Bölüm Müdürü Jale Akyel “İnovasyon IBM’in DNA’sında var ve inovasyonun girişimciler için bir farklılaşma aracı olduğuna inanıyoruz. Toplulukların ve ekonominin gelişimini sağlayan asıl unsurun girişimci ruh olduğunu düşünüyoruz. 2000 yılından bu yana, IBM yeşil enerji, sağlık, ve taşımacılık alanlarında dünya çapında 1500’den fazla ‘start-up’ şirketin büyümelerine, hız kazandırmalarına yardımcı oldu. Bu iş ortaklarımızdan şu anda 800 tanesiyle aktif olarak iş ortaklığı yürütüyoruz” açıklamasını yaptı.
ETİKETLER : Sayı:961

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN