Sektörel 30 ARALIK 2013 / 08:08

İspanya’da Airties imzası

AirTies geliştirdiği teknoloji ile Orange İspanya’nın, İspanya’daki internet kullanıcılarına, diledikleri televizyon yayınını diledikleri zaman izlemelerine olanak veren, OTT televizyon hizmeti veriyor.

AirTies Wireless Networks, Orange İspanya için ileri STB platform kurulumu yapmak üzere endüstride çok önemli bir anlaşmaya imza attı. Bu işbirliği kapsamında, AirTies yenilikçi OTT uzmanlığı ile önde gelen mobil, sabit hat ve genişbant operatörü Orange’ın son teknoloji çoklu ekran ve “seç izle” TV servislerini vermesine olanak sağlamış oldu.
Orange İspanya, AirTies Ar-Ge ekibi tarafından Türkiye’de geliştirilen OTT teknolojisi sayesinde internet bağlantısı olan herkese, aynı arayüz üzerinden cep telefonu, tablet, bilgisayar veya televizyonlarından aynı yayını izleme olanağı sunuyor. Bu yeni teknoloji sayesinde Orange TV kullanıcıları aynı arayüz üzerinden hem OTT hem DTT kanalları, hem de “seç izle” ve çoklu ekran erişimlerini kesintisiz olarak sağlayabiliyorlar.
AirTies Yönetim Kurulu Başkanı ve Kurucusu Bülent Çelebi konuyla ilgili yaptığı açıklamada, ‘İki yıl önce AirTies olarak bir öngörüde bulunduk: OTT’nin ödemeli TV pazarında, sadece akış (streaming) servisler ile değil, geleneksel ödemeli TV’ler ile de bütünleştirileceğini iddia ettik. Orange İspanya gibi hâlihazırda ödemeli TV hizmetinde melez DTT/OTT teknolojisini kullanan bir sektör lideri ile çalışmaktan gurur duyuyoruz. OTT ve bulut teknolojilerini kullanmanın Pay TV operatörleri için birçok avantajı bulunuyor. Tek bir anten ucu ile bütünleşik bir kullanıcı ara yüzü üzerinden akıllı telefonları, tabletleri ve televizyonu yönetmek mümkün oluyor. Operatörler mevcut hızla uyumlu veri aktarım hızı ile müşterilerinin genişbant bağlantısını takip edebiliyor. Pahalı ortam geçitleri kullanmadan birden fazla oda veya televizyon desteklenebiliyor. Bulut üzerinde yeni pazarlama servisleri kolaylıkla uygulanabiliyor” dedi.

 
ETİKETLER : Sayı:952
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN