Sektörel 02 OCAK 2013 / 15:49

Karel'e tasarım ödülü

‘Design Turkey Endüstriyel Tasarım Ödülleri’nde iletişim teknolojisinde faaliyet gösteren Karel, IPV10 ve IPV50 santralleri ile "İyi Tasarım Ödülü"ne layık görüldü.

Karel, TURQUALITY Programı kapsamında bu sene Ekonomi Bakanlığı'nın katkısıyla üçüncüsü gerçekleştirilen "Design Türkiye Endüstriyel Tasarım Ödülleri" organizasyonunda ödüle layık görüldü. Uluslararası isimlerden oluşan jüri, 400’e yakın endüstriyel tasarım ürünü arasından Karel'in IPV10 ve IPV50 santrallerine "İyi Tasarım Ödülü" verdi.

Ekonomi Bakanlığı, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ve Endüstriyel Tasarımcılar Kuruluşu tarafından düzenlenen "Design Turkey Endüstriyel Tasarım Ödülleri" etkinliği Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleşti.

Karel'in tekrardan iki ödüle birden layık görüldüğü, dünyanın ilk devlet destekli ve tek markalaşma programı olan TURQUALITY kapsamında düzenlenen Design Turkey ise, Türkiye'de kullanıcıların ihtiyaçlarını gözeten, ihracatta ve ulusal pazarda ürüne katma değer ve rekabetçi üstünlük kazandırmayı amaçlayan bir tasarım değerlendirme sistemi olarak üç yıldır düzenleniyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN