Sektörel 02 OCAK 2013 / 15:49

Karel'e tasarım ödülü

‘Design Turkey Endüstriyel Tasarım Ödülleri’nde iletişim teknolojisinde faaliyet gösteren Karel, IPV10 ve IPV50 santralleri ile "İyi Tasarım Ödülü"ne layık görüldü.

Karel, TURQUALITY Programı kapsamında bu sene Ekonomi Bakanlığı'nın katkısıyla üçüncüsü gerçekleştirilen "Design Türkiye Endüstriyel Tasarım Ödülleri" organizasyonunda ödüle layık görüldü. Uluslararası isimlerden oluşan jüri, 400’e yakın endüstriyel tasarım ürünü arasından Karel'in IPV10 ve IPV50 santrallerine "İyi Tasarım Ödülü" verdi.

Ekonomi Bakanlığı, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ve Endüstriyel Tasarımcılar Kuruluşu tarafından düzenlenen "Design Turkey Endüstriyel Tasarım Ödülleri" etkinliği Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleşti.

Karel'in tekrardan iki ödüle birden layık görüldüğü, dünyanın ilk devlet destekli ve tek markalaşma programı olan TURQUALITY kapsamında düzenlenen Design Turkey ise, Türkiye'de kullanıcıların ihtiyaçlarını gözeten, ihracatta ve ulusal pazarda ürüne katma değer ve rekabetçi üstünlük kazandırmayı amaçlayan bir tasarım değerlendirme sistemi olarak üç yıldır düzenleniyor.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics