Sektörel 18 ŞUBAT 2014 / 11:10

Kargo gönderiminde engeller kalkıyor

Engelli vatandaşların kargo gönderimleri esnasında yaşadıkları zorlukları dikkate alan Yurtiçi Kargo, Türk Telekom öncülüğünde başlatılan “İletişimde Engelleri Kaldırıyoruz” projesine destek sunmaya başladı. Söz konusu proje kapsamında işitme ve konuşma engelli vatandaşlar, artık sabit telefonlardan veya cep telefonlarından 444 99 99 numaralı “Alo Yurtiçi Kargo” hattına kısa mesaj (SMS) göndererek kargo işlemlerini rahatça gerçekleştirebilecekler.

Müşteri odaklı çözümleriyle dikkat çeken Yurtiçi Kargo, engelli vatandaşların kargo gönderimleri esnasında yaşadıkları zorlukları ortadan kaldırmak amacıyla Türk Telekom’un hazırlamış olduğu “İletişimde Engelleri Kaldırıyoruz” projesine destek sunmaya başladı. Söz konusu proje kapsamında hayata geçirilen SMS iletişim sistemi sayesinde Yurtiçi Kargo, işitme ve konuşma engelli vatandaşların sözlü iletişime gerek duymadan, kargo işlemlerini kolayca gerçekleştirmelerini sağlayacak.

Yurtiçi Kargo’nun engelli müşterileri, SMS iletişim sistemi çerçevesinde sabit telefonların veya cep telefonlarının mesajlaşma özelliğini kullanarak 444 99 99 numaralı “Alo Yurtiçi Kargo” hattı ile interaktif iletişim kurabilecekler. SMS yoluyla taleplerini Yurtiçi Kargo çağrı merkezine ulaştıran işitme ve konuşma engelli müşteriler, kargo teslim bilgilerine erişebilecek, şubelere ait iletişim bilgilerini sorgulayabilecek, ürünler ve hizmetler hakkında detaylı bilgi edinebilecek, öneri ve şikayetlerini iletebilecekler.

Ek bir cihaz, üyelik veya ekstra bir maliyetin talep edilmediği söz konusu hizmet kapsamında 444 99 99 numaralı “Alo Yurtiçi Kargo”ya iletilen SMS’ler, ilgili birim tarafından hızla incelemeye alınacak ve taleplere ilişkin geri bildirimler en kısa sürede yine kısa mesaj olarak işitme ve konuşma engelli müşterilerle paylaşılacak.
ETİKETLER : Yurtiçi Kargo

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics