Sektörel 26 ARALIK 2013 / 10:57

Kaspersky Lab’den yılın teknoloji adamı

Stuxnet, Duqu, Flame, Gauss ve yakın zamanda Red October ve MiniDuke’ün keşfinde çalışan Kaspersky Lab ekibi başkanı Costin Raiu, “V3 Technology Awards 2013”te ‘Yılın Teknoloji Adamı’ seçildi.

Kaspersky Lab, sektörün en prestijli ödüllerinden “V3 Technology Awards 2013”te yine büyük başarılara imza attı. ‘Kaspersky Endpoint Security for Business’ (KESB), ‘En İyi Kurumsal Güvenlik Ürünü’ başlığında ödül kazanırken, Kaspersky Lab’in Global Araştırma ve Çözümleme Ekibi (GReAT) Başkanı Costin Raiu da ‘Yılın Teknoloji Adamı’ seçildi.

Kaspersky Lab İngiltere ve İrlanda Genel Müdürü Kirill Slavin konuyla ilgili, “Zararlı yazılımlarla ilgili keşif ve araştırmalarımızın tümü, çevrimiçi dünyayı daha güvenli bir yer haline getirmeyi hedefliyor. V3 okurlarının Kaspersky Lab ekibinin sıkı çalışmasını takdir ettiğini görmek son derece memnuniyet verici. Çok başarılı bir yıl geçirdik ve bu büyük başarıları sürdürmeyi hedefliyoruz. Sanal gerçekliğin, tüketiciler için olduğu kadar kurumlar için de daha güvenli bir yer olmasını sağlayana kadar çalışmalarımız devam edecek” dedi.

Red October’ı bulan ekibin başında

V3 okurları tarafından “Yılın Teknoloji Adamı” seçilen Costin Raiu, dünyanın en gelişmiş siber tehditlerinden bazılarını algılayan, analiz eden ve rehberlik sağlayan Kaspersky Lab’in Global Araştırma ve Çözümleme Ekibi’nin (GReAT) başkanlığını yürütüyor. Gelişmiş tehditler ve üst düzey zararlı yazılım saldırılarının analizinde uzman olan Raiu, Stuxnet, Duqu, Flame, Gauss ve yakın zamanda Red October ve MiniDuke’ün çalışma tarzını araştıran ekibin de başında yer aldı. Raiu’nun çalışmaları, zararlı web siteleri, güvenlik açıklarından yararlanma amaçlı yazılımlar ve çevrimiçi bankacılık zararlı yazılımlarını kapsıyor.

 

 

 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN