Sektörel 02 NİSAN 2012 / 15:22

KoçSistem, Pixage ile küresel arenada rekabet ediyor

KoçSistem, sayısal yayıncılık uygulamalarını bir adım öteye taşıma hedefi ile 2008 yılında piyasaya sunduğu, Türkiye’nin ilk yüzde yüz yerli katkı ile geliştirilen kurumsal sayısal yayıncılık yazılımı Pixage ile küresel arenada rekabet ediyor. KoçSistem Ar-Ge ve Yenilik Merkezi’nde geliştirilen ilk ürün olma özelliğine de sahip olan Pixage, kısa zamanda ulusal ve uluslararası arenada başarı hikâyesi olarak gösterilen pek çok projede tercih edildi. KoçSistem Genel Müdürü Mehmet Nalbantoğlu, düzenlenen basın toplantısında Pixage ile hayata geçirdikleri son projeleri ve yeni ürünleri PixageOne hakkında detaylı bilgi verdi. Toplantının ardından ise hayata geçirilen son proje olan Fenerbahçe Uluslararası Spor Kompleksi Ülker Sports Arena ziyaret edildi.
Nalbantoğlu, Fenerbahçe Uluslararası Spor kompleksi Ülker Sports Arena Pixage projesi ile Avrupa’nın en geniş kapsamlı Entegre Spor Arenası Yayın Platformu’nu sektöre kazandırdıklarını söyledi. HD kalitesinde görüntü sunan Pixage ile içerik yönetimi tek merkezden yapılarak, uç noktadaki oynatıcılarda yayın yapılabiliyor. Full HD video, powerpoint, RSS, fotoğraf, 3D grafik, metin ve kayan yazı, oynatıcılarda sunulabilecek yayın türlerinden yalnızca bazıları. Uygulama, ileri internet teknolojilerini kullandığı ve merkezden yönetildiği için yayın akışı istenildiği an değiştirilebiliyor. Yayında yapılan herhangi bir değişiklik, tüm dünyaya aynı anda iletilebiliyor. Nalbantoğlu, Pixage’in kurumsal şirketler tarafından tercih edilen bir ürün olmasının en önemli nedenlerinin, onu dünyadaki rakiplerinden ayıran çok fazla özelliğinin bulunması olarak açıkladı ve şu örnekleri verdi: “Türkiye’de Full HD teknolojisi ile geliştirilen ilk sayısal yayıncılık ürünü olan Pixage, dünyada ise bulut teknolojisi üzerinde çalışan ilk sayısal yayıncılık ürünü olma özelliğine de sahiptir. Pixage’e, son dönemde yapılan modüler LED panel uygulamaları ile, özellikle outdoor ekranlarda ve bu ekranların diğer yayın sistemleri ile bütünleşmesi alanında geniş bir coğrafyada hizmet veren en tecrübeli şirketlerden biri haline geldik.”
Küçük ölçekte ve ihtiyaçta projelere de, hızlı, pratik ve kolay kullanabilen sayısal yayıncılık çözümü sunma hedefiyle, Pixage şemsiyesi altında yeni bir ürün geliştirdiklerini açıklayan Nalbantoğlu, “PixageOne ismini taşıyan bu yeni ürün, bulut altyapısı üzerinde çalışabilir olması nedeniyle dünyada ilk. Linux işletim sistemi ile kullanılabilme ve bulut altyapısı ile çalışabilme özellikleriyle sektöründe farklılaşan PixageOne, müşteri ihtiyaçlarına en verimli çözümü sunabilen bir yapıyla tasarlandı” dedi.
2011 yılında hizmet vermeye başlayan Galatasaray Türk Telekom Arena’da da; skor panoları, saha kenarı reklam panoları ve localardaki LCD TV’leri Pixage ile yönetiliyor.
ETİKETLER : Sayı:865

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics