Sektörel 14 EKİM 2012 / 15:08

Kurumsal Veri Yönetimi Zirvesi yapıldı

Komtaş Bilgi Yönetimi tarafından 10 Ekim günü Swissotel’de 2. Kurumsal Veri Yönetimi Zirvesi düzenlendi.

Komtaş Bilgi Yönetimi tarafından 10 Ekim günü Swissotel’de 2. Kurumsal Veri Yönetimi Zirvesi düzenlendi. Komtaş Bilgi Yönetimi’nin Türkiye resmi dağıtıcısı olduğu Informatica’nın katkılarıyla gerçekleşen etkinlikte katılımcılar; veri yönetimi teknolojileri, yeni eğilimler ve veri yönetiminin her noktasını uzman ağızlardan dinleme olanağı buldu. Komtaş Bilgi Yönetimi Genel Müdürü Yüksel Çomak, verinin bilgi ekonomisinin en önemli değeri olduğuna dikkat çekerek bilgi ekonomisinin bu yeni enerji kaynağını doğru kullanmanın önemine vurgu yaptı. Informatica Teknoloji Başkan Yardımcısı Mark Seager ise verinin değerinin iki şekilde ölçüldüğünü belirterek, bunun verinin ne sağladığı ve verinin maliyeti olduğunu ve bu iki konunun Informatica için de çok önemli olduğunu dile getirdi. Informatica MDM Uzmanı Gana Chandramoulı da, MDM (Temel Veri Yönetimi) projelerinde sorulması gereken sorulara dikkat çekti. Kaç alanda MDM ürünlerine ihtiyaç olduğunun sorulması gerektiğini belirten Chandramoulı şöyle konuştu: “Sonrasında ise ne tür bir MDM süreci isteniyor bu sorulmalı üçüncü olarak ise sistemin nerede konumlandırılacağı sorgulanmalı. MDM’i buluta da koyabilirsiniz, hizmet olarak da sunabilirsiniz.”
TÜBİTAK BİLGEM Siber Güvenlik Enstitüsü Müdürü Dr. Hayrettin Bahşi de, etkinlikte veri yönetiminde güvenlik başlığı açısından değerlendirmelerde bulundu. Informatica Teknik Kanal Yöneticisi Alistair Seaton da, kuruluşlar açısından hassas verilerin hangileri olduğunun belirlenmesinin ve veri maskelemesinin büyük önem kazandığına vurgu yaptı. Etkinliğin son konuşmacısı Wipro Analitik ve Bilgi Sistemleri Uygulama Müdürü Mahdu Hosadurga ise, MDM konusuna değinerek bu yeni kavramın parçaları kurumların bu projelerde nasıl bir yol izlemeleri gerektiği konusunda bilgiler verdi.
ETİKETLER : Sayı:892

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN