Sektörel 11 HAZİRAN 2013 / 15:47

Lamoda'ya 130 milyon dolar yatırım

Amerikalı sanayici Len Blavatnik’in şirketi Access Industries’in başı çektiği yatırım, Rus e-ticaret sektöründe bugüne kadar yapılan en büyük yatırım olarak adlandırılıyor.

Ozon gibi yerel şirketler tarafından domine edilen Rus e-ticaret endüstrisi, son yıllarda internet bağlantısında yaşanan gelişmelerle birlikte çıkış yaptı ve pek çok büyük yatırımcının ilgisini çekti. E-ticaret sitesi Lamoda’ya yapılan yatırımlardan biri de buna örnek teşkil ediyor.

Odesa doğumlu Blavatnik, Warner Music’i de içeren medya işlerinin yanı sıra gayrimenkul ve kimyasal madde de satan Access Industries’in kurucusu. Len Blavatnik, Lamoda’nın hızlı büyüme kapasitesiyle dinamik bir e-ticaret sitesi olduğunu ve deneyimli bir ekiple çalıştığını söyledi.

Lamoda, kurulduğu 2011 yılından itibaren 1 milyondan fazla ürün ve 800 küresel markayla 1 milyondan fazla müşteriye ulaştı ve her ay 20 milyonun üzerinde ziyaretçisi bulunuyor.

Mart ayında Güney Afrikalı perakendeci Naspers, rakibi olan Rus Avito’ya 50 milyon dolar yatırım yapmış ve pay satın almıştı.

 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN