Sektörel 29 MART 2013 / 16:39

Lande, dakikada 1 Rack Kabinet üretiyor10 milyon TL yatırımla Eskişehir Organize Sanayi’de 9 bin 500 metrekare üretim tesisiyle hizmet veren Lande Rack Kabinet, üretime hız kesmeden devam ediyor, ürün gamını her geçen gün genişletiyor ve dakikada 1 kabin üreterek sektörde dikkat çekiyor. 

19inç Rack Kabinetleri ve aksesuvarları, Telekom Saha Kabinetleri (indoor/outdoor), Server ve Datacenter Kabinetleri ve BT sektörüne yönelik geniş bir ürün yelpazesiyle Lande, Eskişehir’den çıkan ulusal bir marka olarak adından söz ettiriyor. Sektörde iddialı olduklarını belirten Lande  Genel Müdürü Reyhan Ekşi, üst düzey teknoloji kullanılarak hayata geçen fabrikada her dakikada 1 kabinet ürettiklerini vurgularken, 2013 yılında 20 milyon dolar pazar payı hedeflediklerini belirtti.

“Tam vardiya çalışılırsa, Türkiye’nin kabinet ihtiyacının 2,5 katı fazlasını üretebiliyoruz”
Fabrika bünyesinde, Türkiye’nin yıllık ihtiyacının 2,5 katı fazlasını karşılayabilecek kapasiteye sahip olduklarını söyleyen Lande Genel Müdürü Reyhan Ekşi, “Tam vardiyayla çalıştığımızda, yıllık Türkiye’nin tüm kabinet ihtiyacının 2,5 katı fazlasını üretebiliyoruz. Günde, 3 vardiyada 1300 çıkartabiliyoruz. Yılda, 242 gün fabrikamızda üretim devam ediyor. Bu rakamlar, bir yılda 314 bin kabinet üretebildiğimize denk geliyor. Fabrikamızda dakikada 1 kabin üretecek kapasite ve teknolojiye sahibiz.” dedi.

“Ürün gamımız her geçen gün yenileniyor”
Kabinet alternatiflerinden sonra, artan müşteri talepleri ve Ar-Ge süreçleri doğrultusunda Lande’nin ürün gamının her geçen gün arttığına dikkat çeken Ekşi, veri merkezi ve Eurobox ürünlerin de üretimini yapmaya başladıklarını dile getirdi. Ekşi sözlerini, “Türkiye pazarının ihtiyacı, her geçen gün, gelişen teknolojiyle büyüyor ve gelişiyor. Bizler de pazara sunduğumuz yeni ürünlerle bu gelişime çözümler sunuyoruz. Son dönemlerde ürün gamımıza dahil ettiğimiz, veri merkezi sunucu deposunu ve Eurobox’u (hafif ve demonte ürün tipleri) pazarın ve kullanıcıların beğenisine sunduk” diye sürdürdü.

“Sektör durgunluğunu Ar-Ge çalışmalarıyla lehimize çevirdik”
BT ve bilişim sektörünü değerlendiren Reyhan Ekşi, sektörün genelde yılın ilk çeyreğinde durgun geçtiğini söyledi. Ekşi, “Kurumlar satın almalarını yılsonunda yaparlar. Bu da Ocak ve Şubat aylarında durgunluğa sebep verir. Ancak yılın ikinci çeyreğinde, hem piyasa hareketlenir hem de satışlar buna paralel olarak artar. Lande olarak biz, bu durgun geçirilen dönemi lehimize çevirmek için öncelikle AR-GE çalışmalarını arttırarak, pazarın ve müşterilerimizin beklentisi konusunda bir dizi geliştirmeler ve iyileştirmeler yaptık.  Öte yandan, düzenlenen şartnamelerde kendi ürünümüzü anlatıp kabulünü gerçekleştirdik. Bu yaptığımız çalışmaların rakamlara yansımasının sonuçlarını da yılın ilerleyen dönemlerinde göreceğimizi düşünüyorum.” dedi. 

Lande, Türkiye’yi dünyada başarı ile temsil ediyor
Sadece yurtiçi pazarında değil, yurtdışında da Türkiye’yi temsil ettiklerini kaydeden Reyhan Ekşi, Avrupa’nın önde gelen ülkelerindeki liglerde de mücadele ettiklerini söyledi. “Türkiye’de elde ettiğimiz başarılı satış rakamlarından sonra Lande olarak Avrupa’ya açılma kararı aldık. Romanya, Bulgaristan, Macaristan, Makedonya, Almanya, İtalya, Portekiz, Hollanda, İsveç, Estonya, Rusya, Yunanistan, Azerbaycan, Gürcistan ve Fas’a yaptığımız ziyaretlerimizi satışa çevirdik. Artık bu ülkelerdeki kabinet sektöründe Türkiye’yi başarıyla temsil ediyoruz.” diye belirtti.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics