Sektörel 29 NİSAN 2012 / 14:53

LG 2012'de her eve girmek istiyor

Sinema salonlarının cazibesini ev ortamına taşımak için çalışan üreticiler; daha ince çerçeveler, bilgisayara dönüşen TV’ler için birbiriyle yarışıyor. Aynı zamanda üç boyutlu sinemanın yaygınlaşmasını sağlamak için uğraşıyor. LG, 19 Nisan’da İstanbul’da düzenlediği basın toplantısıyla TV pazarına yönelik 2012 hedeflerini açıklarken yeni Cinema Screen Tasarımı LG Cinema 3D Smart TV’lerinin tanıtımını gerçekleştirdi. LG Ortadoğu ve Afrika Bölgesi Başkanı James Park’ın katılımıyla gerçekleşen toplantıda LG’nin bu yılki hedeflerinin açıklanmasının yanı sıra ürünlerin detaylı sunumları yapıldı ve demoları da gerçekleştirildi. James Park, LG Türkiye’nin şu anda Ortadoğu ve Afrika bölgesinde yüzde 40,2’lik 3D TV pazar payıyla önemli bir noktaya ulaştığını söyledi. LG Türkiye Genel Müdürü Calvin Cho ise 2012 yılında ‘Akıllı TV’ pazarı ve ev eğlencesi sınıfında yer alan ürünlerin yaklaşık yüzde 70’inde üç boyut özelliğinin bulunacağına dikkat çekti.
Cinema Screen ürünleriyle TV’nin büyüklüğünü azaltarak sinema ortamına en uygun yapıya kavuşturmayı amaçladıklarını söyledi.
ETİKETLER : Sayı:869

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN