Sektörel 20 MAYIS 2013 / 08:12

Lidya Grup, 2.5 kat büyüdü

1 Nisan 2012 yılında geniş formata geçen CAD ve Signage ürün gamında Epson Türkiye Dağıtıcısı olan Lidya Grup’un, Epson geniş format ürün gamında 2013 yılının ilk çeyreğinde 2012 yılına oranla 2.5 kat büyüme elde ettiği açıklandı.

Lidya Grup, genişleyen Epson ürün grubu için Türkiye yapılanmasını da tamamladığı belirtildi. Türkiye genelinde dört farklı şirketle beş ayrı bölgede faaliyet gösteren Lidya Grup’un, Epson satış pazarlama stratejisi kapsamında yeni bir bayi yapılanması oluşturduğu belirtildi. Lidya Grup olarak Türkiye genelinde 2013 yılında yüzde 20 büyüme hedeflediklerini belirten Lidya Grup Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Öz, ilk çeyrek rakamlarına bakıldığında, bu yılı hedeflerin üzerinde kapatacaklarını öngördüklerini belirtti.
Yedi bölgede, direk kanalın faaliyet alanı dışında sekiz bayilik anlaşması yaptıklarının altını çizen Öz “Bayi yapılanmamızda Lidya Grup değerlerine uyum sağlayacak önemli girişimcilerle anlaşmalar yaptık. Epson, Lidya Grup güvencesiyle bundan sonra sektörde hizmet çıtasını daha da yukarıya çıkarmaya kararlıdır. Yaptığımız işbirliklerinden aldığımız güçle; 2013 yılında geniş format baskı pazarında potansiyel barındıran bayi bölgelerinde  Epson ağırlığı daha da fazla hissedilecektir”  dedi.
ETİKETLER : Sayı:922

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics