Sektörel 03 HAZİRAN 2013 / 08:18

Logo’nun hedefinde Nasdaq var

Türkiye’nin en büyük yazılım şirketlerinden biri olan Logo, gelenekselleşen etkinliğinde bölgeye açılma hedeflerini aktardı.

Kısa süre önce İngiliz yatırım şirketi EAS Solutions SARL’ın yatırımını alan Logo Yazılım’ın gelenekselleşen Logosphere adlı etkinliği, bilişim ve iş dünyasının temsilcilerini buluşturdu. 29 Mayıs tarihinde Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinliğe, Logo yazılımları üzerinden çözüm geliştiren şirketlerle kullanıcı şirketler katıldı. Gün boyunca toplam 47 paralel oturumun gerçekleştirildiği etkinlik, Logo Yazılım Yönetim Kurulu Başkanı Tuğrul Tekbulut ve İcra Kurulu Başkanı M. Buğra Koyuncu’nun açılış konuşmalarıyla başladı.
Teknoloji sektöründe başarının, bir platform yaratmaktan geçtiğine dikkat çeken Tuğrul Tekbulut, Logo ve çözüm ortaklarının oluşturduğu Logosphere’in, Türkiye’den doğmuş güçlü bir bilgi ve çözüm platformu olduğunu söyledi. Tekbulut, sözlerine şöyle devam etti:
“Logo, 3 yıl arka arkaya yüzde 50 büyüyerek yüksek bir kârlılığa ulaştı. Sektöründe Ar-Ge lideri olan Logo’ya, dünyanın her yerinden yatırım talepleri geliyor. Bu yatırımları, küreselleşmemizi ve bölgesel lider olmamızı desteklemesi açısından önemsiyoruz. 2018’de dünyanın en büyük teknoloji borsası Nasdaq’da halka açmak, Türkiye’den bir yazılım markasını dünyaya armağan etmek istiyoruz.”
M. Buğra Koyuncu ise Logo ve çözüm ortaklarının oluşturduğu Logosphere platformunun, son 3 yıldaki büyümesine değindi. Logo büyüdükçe çözüm ortaklarını da büyüttüğünün altını çizen Koyuncu, “2010’dan bu yana, ciro ve kârlılıkta önemli başarılar elde ettik. Logo’nun büyümesi, yazılım pazarının da büyüdüğüne ve istikrar kazandığına işaret ediyor” dedi.  Koyuncu, ürünlerin sayısı ve çeşitliliğinin yanı sıra, çözüm ortağı ve kullanıcı sayısında da büyüme yaşandığına dikkat çekti.
Teknolojideki yeni yaklaşımlar ve Logo’nun yeni nesil iş çözümlerinin anlatıldığı etkinlikte; kağıtsız şirketler, işe alımda son eğilimler, mobil yaklaşımlar, siber güvenlik, kurumsal kaynak yönetimi gibi konular ele alındı. İş zekâsı, e-devlet ve insan kaynakları uygulamalarının yanı sıra; perakende, üretim, planlama, inşaat ve dağıtım sektörlerine yönelik özel teknoloji çözümleri ve başarı hikayeleri aktarıldı. Etkinlikte çözüm ortakları ürünlerini son kullanıcılara tanıtma fırsatı da buldu.
ETİKETLER : Sayı:924

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics