Sektörel 29 MART 2013 / 15:49

Media Markt Samsun'da

Dev teknoloji market zinciri Media Markt, Türkiye’deki 26’ncı, Karadeniz Bölgesi’ndeki ilk mağazasını Samsun Piazza AVM’de 29 Mart Cuma günü sabah saat 06:00’da açtı. Açılış için binlerce kişi gece yarısından itibaren kuyruğa girdi. İnanılmaz kampanyaların yer aldığı açılışta sabah 06:00’dan itibaren binlerce Media Markt’tan indirimli ürün almak için mağazaya akın etti.

Yıl sonuna kadar Kahramanmaraş, Gaziantep, Aydın, İstanbul Kağıthane, Ankara ve Şanlıurfa’da olmak üzere toplam 6 mağaza daha açacak olan Media Markt müşterisiyle Türkiye’nin dört bir yanında buluşmaya devam edecek.

Media Markt Samsun mağazasının açılışını Media-Saturn Satınalmadan Sorumlu Genel Müdür (CPO) Aziz Süzer, Media-Saturn Operasyonlardan Sorumlu Genel Müdür (COO) Marcus Tengler ve Media Markt Samsun Mağazası Genel Müdürü Burak Uluğaşkun kurdela kesim töreniyle gerçekleştirdi.

Media Markt Samsun mağazasının açılışında özellikle  kampanyadaki LED TV’ler ilk bir saat içinde tükendi. Açılışta ayrıca kampanyadaki cep telefonları, dizüstü bilgisayarlar, GSM Aksesuarları ve küçük ev aletleri yoğun ilgi gördü.

Hedefimiz pazar lideri olmak

Media-Saturn Operasyonlardan Sorumlu Genel Müdür Marcus Tengler, Türkiye’deki ilk Media Markt mağazasını 6 yıl önce açtıklarını belirterek, “Türkiye, Media-Saturn olarak en agresif büyüme hedefimiz olan ülkelerin başında geliyor. 6 yılda başarılı bir iş çıkarttık.  Son 2 ayda 3 mağaza açtık. Samsun mağazamız ile birlikte, Mart sonuna kadar 2013’ün ilk üç ayında 4 yeni Media Markt açmış olacağız. Gelecek ay da Kahramanmaraş mağazamızı açacağız. Türkiye’nin her noktasına bir an önce ulaşabilmek istiyoruz. 2013 yılını 32 mağaza ile kapatmayı hedefliyoruz. 15 ülkede bine yakın mağaza ile hizmet veriyoruz. Türkiye pazarında, başka hiçbir ülkede görülmesi mümkün olmayacak kadar çok yerli ve yabancı oyuncu ile karşı karşıyayız. Sektördeki en büyük farklarımız ise müşterilerimize sunduğumuz fiyat avantajı, ürün çeşitliliği ve hizmet kalitemizdir. Hedefimiz orta vadede pazarda lider olmak. Bu nedenle önümüzdeki günlere çok sıkı hazırlanıyoruz.” dedi.

Samsun bizim için stratejik bir kent

Media-Saturn Satınalmadan Sorumlu Genel Müdür Aziz Süzer ise yaptığı konuşmada, Samsun’un Media Markt için çok önemli bir kent olduğunu belirterek,  “Karadeniz’de ilk mağazamızı Samsun’da açmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Sizlerin de bildiği gibi Samsun 1 milyon 250 bin nüfusu ve gelişmiş sanayisi ile Karadeniz’in en büyük kenti. Stratejik ve coğrafi konumu, ulaşım olanakları, ticari gücü ve tarihi mirasının getirdiği sorumlulukla her geçen gün büyüyen Samsun aynı zamanda da Karadeniz Bölgesi’nin en kalabalık şehri.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN