Sektörel 09 EYLÜL 2012 / 16:26

Medyasoft ve Compro’dan stratejik işbirliği

İş teknolojileri konusunda tüm şirketlerin çözüm ortağı olan Medyasoft, hizmet yelpazesindeki açılımını yeni anlaşmalarla genişletiyor. Bugüne kadar şirketlere yazılım alanında projeler geliştiren Medyasoft, ComPro ile stratejik işbirliğine imza attı. ComPro’nun IBM tarafındaki dağıtıcılık seçimini Medyasoft ile yenilemesi sonrasında iki şirket, bulut bilişim, sistem izleme, performans yönetimi, yedekleme, veri kurtarma, mobil cihaz yönetimi ve güvenlik alanlarındaki hizmetlerini şirketlere özel yeni nesil çözümlerle geliştirip, hedeflerine ulaştıracak. Gerçekleşen işbirliği sayesinde yazılım ve donanım pazarındaki yeni teknolojiler ile daha geniş yelpazede daha avantajlı hizmetleri ComPro güvencesi ile müşterilerine ulaştıracaklarını söyleyen Medyasoft Genel Müdürü İhsan Taşer, “15 yıla yakın süredir müşterilerimize sunduğumuz katma değerli hizmetlerimize yeni dönemde Ar-Ge ve inovasyon temalarını da ekledik. Altyapı ve bulut uzmanlıklarıyla Türkiye’de önemli işlere imza atan ComPro ile şirketlerin ana gündem maddesini oluşturan bulut bilişim, sistem izleme, performans yönetimi, yedekleme, veri kurtarma, endpoint, mobil cihaz yönetimi, güvenlik çözümlerindeki yetkinliklerimizi üst düzeye çıkarıyoruz. Kamu, savunma sanayi, telekom, havacılık, üretim, demir-çelik, enerji, banka, finans, sağlık, medya ve eğitim sektörlerine özel olarak geliştireceğimiz anahtar teslim projeler ile şirketleri yeni nesil teknolojiye uyum sağlayıp büyük tasarruf sağlamalarını, hız ve operasyonel verimlilik kazanmalarını sağlayacağız” dedi.
Günümüz iş dünyasında bütün eğilimlerin işin daha hızlı ve verimli yürütülmesini sağlayacak hız ve kapasiteye dayandığını söyleyen ComPro CEO’su Abdurrahman Keklik de, Medyasoft ile yapılan işbirliği sayesinde şirketleri, uygun maliyet ve güvenilir hizmet kalitesi sağlayarak ileri teknolojiler ile buluşturacaklarını söyledi.
Abdurrahman Keklik, bu işbirliği ile iş ve bilişim teknolojileri altyapı optimizasyonu ve kurumsal içerik yönetimi kapsamında şirketleri “Bilgi Yaşam Çevrimi” yöntemi ile buluşturacaklarına değinerek, “IBM ile Türkiye’de ilk olarak yaptığımız anlaşma sonucu CloudPro adıyla bulut hizmetleri sağlamaya başladık. Bulut hizmetlerimize ek olarak sağlayacağımız yeni nesil çözümler ile şirketler iş sürekliliklerini sekteye uğratmadan kesintisiz çalışacak, operasyon verimliliklerini artıracak, enerji tüketimini azaltacak, karmaşık yapılardan kurtulup rakipleriyle rekabette büyük bir avantaj elde edecekler” açıklamasını yaptı.
ETİKETLER : Sayı:887

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics