Sektörel 02 EYLÜL 2013 / 08:10

Mobilde tek noktadan güvenlik

Turkcell, mobil güvenlik hizmetlerini tek bir uygulamada birleştirdiği Turkcell Güvenlik adını taşıyan uygulamayı Turkcell Plaza’da gerçekleştirdiği basın toplantısında tanıttı.
Ücretsiz olarak indirilebilen Turkcell Güvenlik uygulaması sayesinde iPhone ve Android destekli akıllı telefon kullanıcısı Turkcell kullanıcıları hem kendilerinin hem de değer verdiklerinin güvenliğine katkı sağlayacak hizmetlere tek bir uygulama üzerinden ulaşabilecek.
Android ve iPhone telefonlarda çalışan uygulamayı ücretsiz olarak indirebilmek için GUVEN yazıp 2222’ye göndermek yeterli.

7-14 yaş arası çocuklara özel güvenlik
Ücretsiz olarak indirilebilen uygulama Kişisel Güvenlik, Çocuğum Güvende, Cebim Güvende başlıkları altında kullanıcıların hem kendilerinin hem de yakınlarının güvenliğine katkı sağlamayı amaçlıyor. Çocuğum Güvende Servisi sayesinde, 7-14 yaş arasındaki çocuğunuzun cep telefonuyla sadece uygun gördüğünüz kişileri aramasını sağlayabiliyor, kimlerden çağrı ya da SMS alabileceğini belirleyebiliyorsunuz. Servis, merak ettiğinizde ya da acil durumlarda çocuğunuzun nerede olduğunu SMS ile öğrenmenizi ve deprem durumunda en son konum bilgisinin otomatik olarak size SMS olarak iletilmesini de sağlıyor.
Güvenli internet özelliği sayesinde istediğiniz profili seçip, çocuğunuzu zararlı içeriklere ulaşmasını da engelleyebiliyorsunuz.
Uygulama kapsamında yer alan Kişisel Güvenlik servisleri içinde, kritik durumlarda hayat kurtarıcı olabilecek Acil uygulaması da yer alıyor. Ücretsiz sunulan Acil uygulaması ile telefonun GPS ve WiFi özellikleri Turkcell baz istasyon verisi ile birleştirilerek daha hassas bir konum tespiti yapılabiliyor. Ardından tek bir tuşa basarak acil durum mesajınızı SMS/e-posta olarak yakınlarınızla, 112/155 gibi acil yardım numaraları üzerinden yetkililerle ya da Facebook ve Twitter gibi sosyal ağlar üzerinden tüm listenizdekilerle paylaşabiliyorsunuz. Paylaşım esnasında konum da otomatik olarak iletildiği için, yardım isterken nerede olduğunuzu tarif etmenize gerek kalmıyor ve zamandan kazanıyorsunuz.
Cebim Güvende Servisleri ile telefonunuz çalındığında ya da kaybolduğunda telefonunuza uzaktan erişebilir, kötüye kullanımına kapatmak için kilitleyebilirsiniz.
Toplantıda konuşan Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Burak Sevilengül, “Birkaç yıldır odak alanımız olan güvenlik konusunda pek çoğu ilk olan önemli yeniliklere imza attık. Bugün müşterilerimize sunduğumuz Turkcell Güvenlik ile bu servisleri tek bir çatı altında toplayarak, iletişim teknolojilerini insana fayda sağlayacak ve hayatı kolaylaştıracak çözümlere dönüştürme hedefimizi bir kez daha hayata geçiriyoruz. Bu uygulama sayesinde çocuklarımızın güvenliği ile ilgili önlemler alabiliyor, acil yardıma ihtiyaç duyduğunuzda yakınlarınızı konum bilginizden haberdar edebiliyor ya da İlk Yardım, Polis İmdat, Jandarma gibi acil numaraları ararken yine konumunuzu kolayca bildirebiliyorsunuz” dedi.
ETİKETLER : Sayı:936

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics